Meble

Sprawdzamy jakość łóżek bez zagłówków!

Sprawdzamy jakość łóżek bez zagłówków!

Mówi się, że zagłówek jest jednym z najważniejszych elementów każdego łóżka i często przesądza o tym, czy śpi się na nim wygodnie. Postanowiliśmy ruszyć na miasto, prosto do sklepów z artykułami meblowymi i przekonać się na własne oczy, czy obecność zagłówków we współcześnie projektowanych łóżkach ma aż tak ogromne znaczenie. Jeszcze kilka lat temu zagłówek był elementem wprost obowiązkowym w projektach łóżek tworzonych do powszechnego użytku.

Czas sprawił, że producenci zauważyli, iż nie zawsze zagłówki są bezpieczne dla naszego kręgosłupa. W niektórych sytuacjach wskazane byłoby z nich zrezygnować. Sama poduszka będzie stanowiła wystarczające już podwyższenie dla naszej głowy. Gdzie sprawdzi się łóżko bez zagłówka? Czy trzeba koniecznie zwracać uwagę na zagłówek przy łóżku wybieranym dla dziecka? Postaramy się odpowiedzieć na tego typu pytania. Mamy nadzieję, że nasze sugestie naprowadzą wszystkich na trafne wybory dotyczące nie tylko łóżek, ale także foteli, leżanek i materacy. W końcu wygoda i codzienny komfort użytkowania popularnych mebli to sprawa najistotniejsza.

Zagłówek często irytuje

Zwłaszcza użytkowników mebli do spania po 30 roku życia. Badania pokazują, że w im bardziej stresujących warunkach pracujemy, tym bardziej rezygnujemy ze środków potencjalnie mających usprawnić nasz odpoczynek i sprawić, że będzie nam wygodnie, niezależnie od pozycji, leżącej czy siedzącej. Zwłaszcza Panowie często odrzucają zagłówki stwierdzając, że w czasie snu i wypoczynku w ciągu dnia muszą mieć pod głową prosto. Zagłówek dodaje łóżkom pewnej estetyki, pokazuje, po której stronie powinniśmy leżeć głową, ale jeśli ktoś nie lubi spać z zagłówkiem, nie można go do tego zmuszać. Dlatego optymalną wersją praktycznych łóżek dla każdego, bez względu na techniczne oczekiwania, będą łóżka nieposiadające zagłówków zamontowanych na powierzchniach na stałe. Znaleźć można wśród ofert łóżek takie rozwiązania, gdzie w prawdzie nie ma zagłówków, ale za to materac został skonstruowany, tak, że im bliżej głowy – tym większe podwyższenie konstrukcji. Żeby być pewnym zakupu takiego łóżka, trzeba je przed sprzedażą wypróbować, kładąc się na chwilę i oceniając, czy rzeczywiście spoczywa się nam na nim wygodnie.

Czy są jakieś różnice cenowe?

Można na nie natrafić, ale są na tyle niewielkie, ze zazwyczaj traktuje się je tak, jakby ich w ogóle nie było. Zagłówek pełni rolę poduszki i w taki sposób należy go traktować. W tej chwili w sklepach meblowych, w postaci stacjonarnej, jak i w sklepach internetowych, panuje taki duży wybór, ze nawet najbardziej wybredny konsument po krótszych lub nieco dłuższych poszukiwaniach wreszcie natrafi na taką formę mebla wypoczynkowego, która uznana zostanie za w pełni optymalną i z miejsca królować będzie w domowej przestrzeni. Nowe łóżko do salonu jest właściwie tak jak nowy członek rodziny. Zżywamy się z nim wszyscy, bo z meblami przeznaczonymi do ogólnego użytku funkcjonujemy w domowych pieleszach najczęściej przy byle okazjach – wspólnym oglądaniu telewizji, drzemce, biesiadowaniu czy pogrążaniu się w ulubionych lekturach. 

Dowiedz się więcej: https://lozka.net.pl/product-pol-1210-Lozko-bez-zaglowka-swierkowe-KACPER.html

Similar Posts