Meble

3 nowoczesne szafki i regały do salonu

3 nowoczesne szafki i regały do salonu

Urządzając dom lub mieszkanie, stoimy przed koniecznością wyboru spośród wielu rodzajów mebli. Każdy z nich ma bowiem inne zastosowanie. W przypadku salonu koniecznością jest wygodny mebel tapicerowany: narożnik, sofa, fotel oraz stolik. Ale czy tylko? Warto postawić w pokoju dziennym również szafkę i regał. Dzięki temu zwiększa się miejsce do przechowywania, ale i ma się możliwość wyeksponowania książek, czy jakichś kolekcji, pamiątek. Przedstawiamy nowoczesne meble do salonu.

Szafka i regał w stylu industrialnym

Jednym z nowoczesnych stylów urządzania wnętrz jest industrialny. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim powstał w latach 50. XX wieku. W USA pojawiła się konieczność zagospodarowania opuszczonych fabryk. Zaczęli więc w nich mieszkać ludzie. Przemysłowy charakter tych miejsc, a więc ogromne przestrzenie bez wydzielonych pomieszczeń, duże okna bez zdobień, odrapane ściany i posadzki, a także widoczne kable i inne instalacje, w tym oświetlenie składające się z samych żarówek, zyskały wielu fanów. Zaczęto taki styl wprowadzać również w mieszkaniach, nazywając je loftami.

A jakie meble się w nich powinny znaleźć? Przede wszystkim wykonane z metalu, ze szkła, betonu, kamienia lub starego drewna. Niejedną szafkę i regał w stylu industrialnym znajdziesz na homebook.pl/produkty/szafki-i-regaly, gdzie możesz wybierać spośród różnych materiałów, kształtów i rozmiarów. W lofcie świetnie wyglądać będzie regał, który ma szkielet z proszkowanej na czarno stali, a półki z drewna.

industrialny-regal

Jaka szafka i regał pasują do stylu skandynawskiego?

Kolejnym nowoczesnym stylem w aranżacjach wnętrz, który cieszy się ogromną popularnością, jest styl skandynawski. Najprościej określić go jako przytulny minimalizm. W pomieszczeniach urządzonych zgodnie z tym nurtem powinno być jasno, a wyposażenie ma być z naturalnych materiałów. Właśnie dlatego w skandynawskich salonach ściany są białe, a podłogi drewniane lub z szorstkiego kamienia. Skandynawowie w oknach nie wieszają firan i zasłon, by wpuścić jak najwięcej światła lub decydują się na lekkie tekstylia, które nadają pomieszczeniu przytulności.

Jeśli zaś chodzi o meble, to wybierane są głównie te wykonane z naturalnego drewna. Szukając regału lub szafki do salonu, dobrze jest więc postawić na takie, które będą zbite z prawdziwych desek lub zdecydować się na płytę meblową, ale imitującą naturalne drewno. Świetnie prezentują się meble, w których łączy się biel z naturalną fakturą. Warto postawić na szafkę lub regał, które mają minimalistyczną bryłę, a więc są prostokątne lub kwadratowe i nie posiadają żadnych zdobień. Idealnie w salonie w stylu skandynawskim będą prezentować się regały i szafy na małych, drewnianych nóżkach. Nadają meblom lekkości.

skandynawski-regal

Nowoczesne szafki i regały do salonu

W sytuacji, gdy jest się zwolennikiem stylu nowoczesnego, który charakteryzuje się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością, warto szukać również mebli, które będą idealnie pasować do współczesnej surowości w aranżacjach. Muszą mieć więc proste linie, nie posiadać żadnych ornamentów. Dobrze, gdy ich elementy wykonane są ze stali nierdzewnej lub mają powierzchnię chromowaną, a wykończone są szkłem, lakierowanym drewnem, skórą. Meble mają być funkcjonalne, nie dominować swoim wyglądem. W przypadku salonu ozdobą może być sofa, fotel, ale nie szafka czy regał. Ważniejsze są już minimalistyczne dekoracje, które na nich staną.

nowoczesny-regal

Similar Posts