Meble

Wady i zalety kabin prysznicowych walk in

Wady i zalety kabin prysznicowych walk in

Kabina prysznicowa typu walk in to nic innego jak kabina otwarta. Nieograniczona drzwiami i dodatkowymi elementami, świetnie sprawdza się zarówno we wnętrzach niewielkich jak i dobrze dostosowuje się do przestrzeni kąpielowej, gdzie mamy do dyspozycji więcej niż 10 metrów kwadratowych.

Kabina prysznicowa Wall In – czy tylko do nowoczesnych wnętrz?

Jeśli mamy tylko odnowić starą łazienkę, a nie mamy zamiaru zrywać płytek na ścianach, a tylko odświeżyć armaturę i wymieć wannę. Kabina walk in świetnie się sprawdzi. Po pierwsze pozwoli zaoszczędzić miejsce, które dotychczas zajmowała wanna, po drugie optycznie powiększy pomieszczenie przez to iż do jej wykonania stosuje się wielkie tafle szkła, które sprawiają, że pomieszczenie staje się automatycznie będzie przestronne. Czy taka kabina będzie pasować nawet do łazienki w stylu prowansalskim? Oczywiście, wystarczy dobrać odpowiedni szkielet i typ szkła. Tafla szkła nie mus być przecież zupełnie przezroczysta. Można równie dobrze zamontować szkło mleczne lub z delikatnym kwiatowym wzorem, wpisującym się w klimat łazienki.

Jakie wady ma walk in kabina prysznicowa?

Wśród najczęściej podawanych przez użytkowników tego typu kabin wad mamy na pewno:

  • Trudność montażowa – kabiny typu walk in muszą być montowane na powierzchni ze spadem w kierunku odpływu, jeśli więc nieprawidłowo będzie zrobiona wylewka nawet najlepszy odpływ nie uchroni nas przed wiecznie mokrą w okolicy kabiny podłogą
  • Konieczność dbałości o kafelki w kabinie. Kafle, jakich użyjemy do wykonania podłogi w kabinie muszą być szczególnie odporne na wilgoć i odpowiednio czyszczone. Kabina prysznicowa walk in powoduje, że kafle są bardzo często mokre, co sprawia, że szybko osiada na nich kurz, a fugi mogą wymagać częstszego odnawiania
  • Konieczność wyodrębnienia odpowiedniego miejsca

Jeśli do wykonania kabiny prysznicowej zatrudnimy naprawdę fachową ekipę nie będzie problemu ani ze spadami, ani z jakością materiałów oraz wykonaniem szczegółów konstrukcji. Nie warto zatem na ekipie oszczędzać, bo źle zamontowana kabina prysznicowa walk in będzie powodować ciągłe zawilgocenie sporej części łazienki, a co za tym idzie ryzyko powstania grzyba i konieczność przedwczesnego remontu.

Zalety kabin prysznicowych walk in

Na szczęście mimo tych kilku wad, zalet tego typu kabin jest całe mnóstwo. Dobrze zrobiona kabina będzie służyć nam przez lata, optycznie powiększać łazienkę i pozwalać korzystać z prysznica zarówno naszym małym dzieciom, które samodzielnie nie potrafią wejść do wanny, a i brodzik pod prysznicem może być dla nich niebezpieczny. Dodatkowo w takiej kabinie często mogą się zmieścić dwie osoby, unikamy konieczności konsekrowania ruchomych elementów, bo takowe w ogóle w kabinie nie występują. Poza tym taka kabina to naprawdę piękny element łazienki, który można eksponować i dowolnie aranżować.

Similar Posts