Meble

Meble do przedpokoju – witaj gości z klasą

Meble do przedpokoju – witaj gości z klasą

Przedpokój jest miejscem, do którego trafia każdy, kto puka do twoich drzwi. Od teściowej, która przyjechała na „parę dni”, po listonosza, który wprawdzie zazwyczaj ma szansę omieść jedynie wzrokiem twój przedpokój, ale jednak…

Czy łatwo jest umeblować przedpokój

Przedpokoje to zazwyczaj małe, kilkumetrowe pomieszczenia. W blokach z wielkiej płyty w przedpokoju trudno było się wyminąć bez kolizji dwóm dorosłym osobom. Cóż, te przedpokoje funkcjonują do dziś i jak każde inne potrzebują mebli. Nietrudno się domyślić, jakie to wyzwanie funkcjonalnie umeblować tak niewielką przestrzeń.

A jednak meble do przedpokoju to rzecz niezbędna. W przedpokoju zostawiamy zazwyczaj okrycia, buty, czy parasole. Jakie meble wybrać, żeby mieszcząc się w małym, ciemnym zazwyczaj pomieszczeniu, spełniały jednocześnie swoje funkcje?

Wbrew pozorom, wybór aktualnie mamy całkiem spory i nie musimy kierować się zasadą „byle jakie, aby były”. Możemy dobrać je do stylu, w jakim urządzamy resztę mieszkania, albo wybrać coś minimalistycznie uniwersalnego. Być może wybór zajmie nam trochę czasu, ale warto go poświecić, aby witać gości gustownie umeblowanym przedpokojem.

Jakie meble są niezbędne w przedpokoju

Rzecz niezbędna absolutnie – wieszak na ubrania. Przy naprawdę małej powierzchni, możemy zrezygnować z wieszaka stojącego, na rzecz wiszącego, przytwierdzonego do ściany. Wieszak przy ścianie miewa często dodatkową, praktyczną półeczkę na nakrycia głowy, rękawiczki i tym podobne drobiazgi. Dzięki tejże półeczce nie będziemy musieli ani my sami, ani nasi goście upychać czapek i szalików w rękawach płaszczy.

Na drugim miejscu listy must have – szafka na buty. Najpraktyczniejsze z nich to funkcjonalne, zabudowane ławeczki, które mają pojemnik na buty wbudowany pod siedziskiem.

Kolejny niezbędnik – lustro. Trudno wyobrazić sobie bez niego przedpokój. Przeglądamy się przed wyjściem z domu, nasi goście robią to przed wejściem do salonu. Doprawdy trudno sobie wyobrazić meble do przedpokoju bez lustra w komplecie.

Właśnie – komplet… Dziesiątki lat temu wynaleziono mebel, który pełni naraz kilka funkcji i doskonale sprawdza się w naprawdę ciasnych przedpokojach. To wieszak z półeczką razem z  lustrem umieszczony w jednym meblu. Od czasu wystawienia go w przedpokoju pierwszy raz mebel ten wciąż ewoluuje. Ostatnio coraz częściej widzimy wieszak na odzież wierzchnią z lustrem, szafką na buty ukrytą pod siedziskiem ławeczki, i dodatkową, wąską szafką z drzwiczkami. Prawdziwy przedpokojowy kombajn!

Powyższy wynalazek, choć niewątpliwie funkcjonalny, nie zawsze jest estetyczny i stylowy. Dobrze więc zastanówmy się przed zakupem. Może wystarczy wieszak z kutego żelaza i stylowe lustro? Tak naprawdę wszystko zależy od nas – naszych potrzeb i gustu. Niewątpliwie też od powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania. Inaczej z pewnością podejdziemy do tematu mając do dyspozycji przedpokój w niewielkiej kawalerce, a inaczej urządzając hall w domu jednorodzinnym pomimo że to przecież też tylko przedpokój.

Similar Posts