Porady

Pomysły na urządzenie garderoby

garderoba

Garderoba jest marzeniem wielu pań, które z trudem mieszczą swoje skarby nawet w naprawdę dużych szafach. Jeśli urządzamy dom, lub duże mieszkanie, warto pomyśleć o garderobie, która jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem nie tylko dla ciuchowych maniaczek. Brak środków nie musi być przeszkodą – pożyczka przez internet na konto na get-money.pl pomoże nam urządzić funkcjonalną garderobę bez konieczności nadmiernego cięcia kosztów.

Zalety posiadania garderoby

Garderoba jako osobne pomieszczenie, gdzie trzymamy odzież i obuwie, jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki dobrze urządzonej garderobie unikamy zagracenia sypialni, korytarza, czy innych pomieszczeń szafami. Wprawdzie nowoczesne szafy do zabudowy z drzwiami przesuwnymi mogą same w sobie stanowić ozdobę pomieszczenia, ale nie da się ukryć, że nie w każdej aranżacji prezentują się jednakowo dobrze. Nawet w najbardziej minimalistycznej formie mogą czasem stanowić dysonans w oryginalnym, wyrazistym wnętrzu klasycznym. Garderoba w wygodny i funkcjonalny sposób rozwiązuje ten problem.

Kiedy dysponujemy odpowiednim miejscem pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia – jak urządzić garderobę, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

O czym warto pamiętać urządzając garderobę

Aby urządzanie garderoby dało pożądany efekt w postaci wygody korzystania z tego pomieszczenia, należy pamiętać nie tylko o miejscu na wieszaki i półkach na buty. Te elementy znajdziemy w praktycznych zestawach w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz, choć oczywiście o wiele lepiej będzie zwrócić się do firmy, która zaprojektuje i wykona dla nas wyposażenie garderoby na wymiar. Warto pamiętać, aby w garderobie znalazły się również lustra. Idealne lustra garderobiane umieszczona są w taki sposób, że pozwalają oglądać sylwetkę z każdej strony, dzięki czemu możemy naprawdę trafnie ocenić dobór odzieży i jej ułożenie.

W praktycznej garderobie również powinno znaleźć się miejsce na kącik do prasowania z deską i miejscem na odzież przed prasowaniem. Wiele osób nosi poszczególne sztuki odzieży kilka razy – nie chcąc ich wieszać razem ze świeżo upranymi i uprasowanymi, dobrze jest mieć dla nich specjalny kącik.

Zmienny klimat oznacza zmienność w naszych szafach i garderobach. Trzymanie razem odzieży letniej i zimowej nie jest dobrym pomysłem. Korzystanie z garderoby zdecydowanie ułatwia wydzielenie trudniej dostępnych półek i wieszaków, gdzie możemy przechowywać odzież z innych sezonów. W ten sposób wszystko, co nosimy aktualnie, będziemy mieć dostępne wygodnie i pod ręka, natomiast dobrze wykorzystamy miejsca pod sufitem, czy w innych trudniej dostępnych miejscach.

Czasem urządzając garderobę pomijamy drzwi do szaf, wychodząc z założenia, że w garderobie nie musimy chować ich zawartości. Tymczasem drzwi chronią odzież przed kurzem i stanowią dodatkową barierę dla niepożądanych zapachów, jakie czasem mogą się pojawić nawet wtedy, kiedy w domu – a zwłaszcza w kuchni – jest sprawna wentylacja.

Zdecydowanie nie warto jest oszczędzać na urządzeniu garderoby jeśli chcemy korzystać z niej wygodnie.

Similar Posts