Porady

Nowoczesny sposób na elementy balustrad

Nowoczesny sposób na elementy balustrad

Modernistyczne budownictwo stawia na prostotę oraz ciekawe wykończenie elewacji. Dlatego właśnie coraz częściej pojawiają się atrakcyjne balustrady francuskie oraz na przykład słupki ze stali nierdzewnej czy uchwyty do szkła, które pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Zobacz, czy tego typu rury ze stali nierdzewnej będą wyglądać atrakcyjnie także na twojej nieruchomości.

  1. Jak wyglądają balkony francuskie?
  2. Estetyczna fasada budynku
  3. Wydłużone przeszklenia

Jak wyglądają balkony francuskie?

Moda na balustrady francuskie jest dostrzegalna przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie. Tego typu aranżację wyróżnia przede wszystkim to, że w przeciwieństwie do balkonu tradycyjnego nie ma płyty balkonowej. Osłona okna balkonowego, którą stanowią balustrady systemowe a także daszki szklane, jest jednym z ważniejszych elementów architektonicznych, który w pewien sposób podkreśla minimalizm, a także nadaje bryle budynku bardzo charakterystyczny rys.

obraz

Estetyczna fasada budynku

Przede wszystkim balkony francuskie Avis są rewelacyjnym pomysłem na stworzenie niezwykle klimatycznych i eleganckich wnętrz. Charakterystyczne duże okno sprawia, że pomieszczenia są lepiej doświetlone, a przestrzeń w jakiś sposób otwiera się na to, co dzieje się na zewnątrz. Te efekt pogłębiają elementy do balustrad czy też mocowania do szkła, które przykuwają uwagę nowoczesnym charakterem i co istotne, nie ograniczają widoków. Oczywiście takie rozwiązanie architektoniczne sprawdza się w domach, w których mamy inną przestrzeń do rekreacji na świeżym powietrzu – na przykład taras.

Wydłużone przeszklenia

Duże okna to teraz najmodniejszy detal architektoniczny. To właśnie idea, jaką wyznacza balkon francuski, który, choć ma wielowiekową tradycję, w naszych architekturze pojawił się całkiem niedawno. Charakterystyczne okna zaczynają się już od wysokości 15 centymetrów nad podłogą i ciągną się do sufitu. Poza tym pojawiają się elementy balustrad nierdzewnych oraz na przykład uchwyty do szyb. Warto zwrócić uwagą, że dolna część okien jest często nieotwierana lub otwierana częściowa. Choć w tym pierwszym przypadku nie jest konieczne, by pojawiły się balustrady aluminiowe, to z estetycznego punktu widzenia często się po takie rozwiązanie sięga. Dobrze dopasowany detal idealnie podkreśli fasadę budynku i jej charakterystyczną bryłę. W tym wypadku zarówno materiały, jak i kolory i profile okienne muszą doskonale ze sobą współgrać. Poza tym ten typ balkonów coraz częściej montuje się w domach energooszczędnych, ponieważ zapewniają lepszą izolację cieplną.

Similar Posts