Najnowsze Przemysł

Budowa hal stalowych dla przemysłu

Budowa hal stalowych dla przemysłu

Konstrukcje stalowe w budownictwie

Konstrukcje stalowe to ten rodzaj technologii w budownictwie, bez którego trudno sobie wyobrazić budowę obiektów wielkoformatowych takich jak stadiony, mosty, wieżowce o dziesiątkach a nawet setkach pięter a przede wszystkim hale przemysłowe. Hale przemysłowe to zazwyczaj konstrukcje, których szkielet wykonany jest ze stali i obudowany lekką obudową wykonaną w rożnych technologiach w zależności od przyszłego przeznaczenia sali. Od stalowych szkieletów stanowiących konstrukcję hal, nazywane one są najczęściej po prostu halami stalowymi.

Budowa hal stalowych przebiega stosunkowo szybko, dlatego technologia ta jest dość powszechnie stosowana. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów samego materiału, budowa na bazie konstrukcji stalowych pomaga obniżać koszty inwestycji dzięki zmniejszeniu nakładów finansowych na robociznę, oraz oszczędności czasu. Technologia budowy przy pomocy konstrukcji stalowych,  jest powszechnie stosowana w przemyśle, budownictwie użyteczności publicznej, rolnictwie, a nawet w budownictwie mieszkalnym.

Podsumowując, budowa hal stalowych, jak również innych obiektów opartych na konstrukcjach stalowych charakteryzuje się:

  • stosunkowo niewysokimi kosztami
  • skróconym czasem między rozpoczęciem inwestycji a oddaniem obiektu do użytku
  • lekką konstrukcją
  • możliwością uzyskania obiektu o dużej powierzchni przy niewielkiej liczbie podpór

Cechy te powodują, że budowa hal stalowych jest tak popularnym i wciąż rozwijającym się rozwiązaniem dla przemysłu i nie tylko.

Budowa hal stalowych dla przemysłu

Budowa hali produkcyjnej czy magazynowej, jest zawsze bardzo poważną inwestycją. Na firmie, która projektuje taki obiekt a następnie zajmuje się jego budową, ciąży ogromna odpowiedzialność.  Hale wielkopowierzchniowe muszą bowiem spełniać surowe normy bezpieczeństwa, kiedy firma ubiega się o certyfikaty jakości zarządzania. Sam przebieg budowy natomiast również musi spełniać normy zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

Nowo powstający obiekt, hala przemysłowa, ma być obiektem nowoczesnym i bezpiecznym, również na etapie powstawania. W Polsce budowa hal stalowych jest realizowana przez wiele firm – polskich i zagranicznych. W przypadku, gdy firmę czeka inwestycja w postaci budowy hali stalowej, przychodzi moment, kiedy trzeba zdecydować się na jedną z nich. Jak wybrać tę właściwą?

Ważne są referencje danej firmy i przebieg jej dotychczasowych realizacji. Dla niektórych inwestorów liczą się też kwestie takie jak legalne zatrudnienie i etyczne traktowanie pracowników pracujących bezpośrednio przy inwestycji. Zadowolenie pracowników zazwyczaj bowiem przekłada się na jakość i tempo wykonywanej pracy. Naprawdę nie na wszystkim da się zaoszczędzić.

Budowa hal stalowych jest niewątpliwie tą gałęzią budownictwa przemysłowego, która będzie się rozwijać. Dlatego też uczelnie techniczne promują kierunki kształcące przyszłych inżynierów, specjalistów od budowy hal przemysłowych na konstrukcjach stalowych.

Similar Posts