Przemysł

Hale przemysłowe i magazynowe ze stali – tańsza alternatywa dla konstrukcji murowanych

Hale przemysłowe i magazynowe ze stali - tańsza alternatywa dla konstrukcji murowanych

Hale przemysłowe i magazynowe ze stali to realna konkurencja dla tego typu budynków i konstrukcji murowanych. Stawia się je szybciej i za mniejsze pieniądze, a funkcjonalnością nie odbiegają od swoich murowanych odpowiedników.

 

  1. Hale przemysłowe na każdą kieszeń
  2. Funkcjonalne hale magazynowe ze stali
  3. Producent konstrukcji stalowych do Twojej dyspozycji

 

Konstrukcje ze stali zyskały popularność nie tylko wśród użytkowników prywatnych, korzystających z blaszanych garaży, ale również w świecie przedsiębiorców, budujących hale na użytek firmowy. Jak grzyby po deszczu wyrastają całe parki przemysłowe ze stali, hale magazynowe czy centra logistyczne. Co sprawia, że hale przemysłowe mają tak ogromne powodzenie?

 

Hale przemysłowe na każdą kieszeń

 

Budowa hali przemysłowej lub magazynowej to duża inwestycja – trzeba na nią poświęcić nie tylko pieniądze, ale również czas, a obu tych atrybutów przedsiębiorcom non stop brakuje. Stając przed wyborem technologii, w jakiej powstanie nowa hala, preferują więc oni hale przemysłowe ze stali, które stawia się kilka razy szybciej niż te murowane, a jednocześnie ich budowa pochłania znacznie mniej funduszy. Co więcej, tego rodzaju halę można budować zarówno latem, jak i zimą, ponieważ warunki atmosferyczne nie stanowią przeszkody. Postawienie stalowej konstrukcji nie wymaga prac mokrych, na których skuteczność ma wpływ temperatura. Dodatkowo, elementy stalowe konstrukcji hali są stosunkowo lekkie, dlatego łatwo się je transportuje i nie potrzeba wykorzystywać do tego specjalistycznych pojazdów, których wynajęcie generuje wysokie koszty. Ostatecznie, biorąc pod uwagę wiele udogodnień logistycznych, niską cenę budowy, a także zaoszczędzony czas, hale przemysłowe ze stali mają znaczną przewagę nad tymi murowanymi.

 

Funkcjonalne hale magazynowe ze stali

 

Jedną z najpopularniejszych konstrukcji wznoszonych ze stali na potrzeby firmowe są hale magazynowe. Urządzenie magazynu w hali stalowej ma same plusy. Kubaturę budynku ogranicza jedynie powierzchnia działki, dlatego hala magazynowa ze stali może być zarówno małym magazynem, jak i magazynem wysokiego składowania. Takie konstrukcje łatwo jest też ocieplić, można więc przechowywać w nich nawet produkty wymagające utrzymywania stałej temperatury. W takich halach szybko można urządzić ciągi komunikacyjne, rozkładać regały magazynowe czy zorganizować przestrzeń dla pracujących tam ludzi. Co więcej, taki magazyn nie tylko szybko można postawić, ale także równie szybko rozebrać i postawić w innym miejscu. Można też w krótkim czasie go rozbudować, zwiększając tym samym powierzchnię magazynową lub tworząc ciąg magazynów, wchodzących w skład tej samej przestrzeni logistycznej.

 

Producent konstrukcji stalowych do Twojej dyspozycji

 

Dzięki temu, że hale przemysłowe i magazynowe ze stali stały się tak popularne, na rynku pojawia się coraz więcej firm, oferujących swoje usługi w zakresie stawiania takich konstrukcji. Aby jednak móc czerpać maksymalne korzyści z inwestycji, trzeba wybrać solidnego wykonawcę. Najlepszy producent konstrukcji stalowych posiada bogate doświadczenie w realizacji takich projektów oraz dysponuje sztabem profesjonalistów, którzy wykonają całą pracę od początku do końca, a więc kompleksowo. W skład zespołu powinni wchodzić architekci, specjaliści od projektowania hal stalowych, a także wykonawcy, którzy rozrysowane plany zmienią w realną konstrukcję. Kropką nad i będzie cena usług – ogromna konkurencja na rynku sprawia, że ceny poszczególnych prac są atrakcyjne i przystępne dla wielu przedsiębiorców.

Similar Posts