Porady

Zalety, wady i właściwości drzwi aluminiowych

Zalety, wady i właściwości drzwi aluminiowych

Drzwi stalowe, drewniane, aluminiowe. Każdy z tych materiałów nadaje się na drzwi wejściowe, ale w ostatnich czasach to aluminium zaczyna gościć już nie tylko w obiektach użyteczności publicznej. Lekkie, wytrzymałe i eleganckie drzwi aluminiowe są w stanie spełnić oczekiwania domowników, którzy liczą na energooszczędność, bezpieczeństwo oraz walory dekoracyjne. Poznajmy zalety, wady i właściwości aluminiowej stolarki drzwiowej, aby się przekonać, że kosztowne drzwi stają się inwestycją na długie lata użytkowania.

Drzwi stalowe, drewniane, aluminiowe. Każdy z tych materiałów nadaje się na drzwi wejściowe, ale w ostatnich czasach to aluminium zaczyna gościć już nie tylko w obiektach użyteczności publicznej. Lekkie, wytrzymałe i eleganckie drzwi aluminiowe są w stanie spełnić oczekiwania domowników, którzy liczą na energooszczędność, bezpieczeństwo oraz walory dekoracyjne.

Poznajmy zalety, wady i właściwości aluminiowej stolarki drzwiowej, aby się przekonać, że kosztowne drzwi stają się inwestycją na długie lata użytkowania.

Zalety drzwi aluminiowych

Aluminiowe drzwi są stosunkowo lekkie, co ułatwia ich montaż. Ponadto tworzone są drzwi cieńsze od chociażby stalowych odpowiedników, ale równie trwałe i zachowujące pożądane parametry. Obecne technologie produkcji pozwalają na stworzenie drzwi o rozmaitych kształtach, dzięki podatności aluminium na kształtowanie.

Eleganckie, estetyczne, ekskluzywne. Każda para drzwi aluminiowych zewnętrznych może tak wyglądać. Od odbiorcy zależy finalna kompozycja – kolor, powierzchnia, okleina imitująca naturalny surowiec, przeszklenia, łączenie z innymi materiałami. Z tego względu stolarka drzwiowa aluminiowa wpisuje się już nie tylko w nowoczesne czy industrialne obiekty, ale i domy o charakterze tradycyjnym, architekturze skandynawskiej, rustykalnej, bliższej klimatom retro i te, które na myśl przywodzą wille oraz przestronne pałace.

Dobór rozwiązań antywłamaniowych zależy tylko od użytkowników. Podobnie, jak i zastosowanie przeszkleń. Szkło odgrywa nie tylko rolę wizualną, ale i wpływa na oszczędności w domowym budżecie. W jaki sposób? Najczęściej przedpokoje w mieszkaniach i przestronne halle w domach są dość ciemne. Wpada tutaj mało światła słonecznego, co oznacza konieczność korzystania z energii elektrycznej, tym bardziej gdy drzwi są nietypowe pod względem wysokości. Zastosowanie przeszklenia wpływa na wykorzystanie światła naturalnego, lepsze doświetlenie wnętrza, dzięki czemu ogranicza się konieczność korzystania ze światła sztucznego.

Produkowane dziś drzwi aluminiowe wejściowe są dość drogie, ale w porównaniu do właściwości, jakie posiadają oraz możliwości, które oferują, stają się doskonałą inwestycją. Stolarka drzwiowa nie podlega corocznej wymianie, dlatego wybór produktu wysoko jakościowego ma ogromne znaczenie. Aluminiowe drzwi są odporne na uszkodzenia mechaniczne, czynniki zewnętrzne i warunki atmosferyczne.

Zarówno w miejscu pracy, jak i w domu liczy się wyciszenie oraz komfort cieplny. Aluminium daje szansę na minimalizowanie ucieczki ciepła, czyli ograniczanie strat cieplnych, a tym samym obniżanie rachunków głównie za sezon grzewczy. Ponadto drzwi wejściowe bazujące na tym materiale doskonale chronią przed dźwiękami napływającymi z zewnątrz. Odpowiednio dobrane parametry zagwarantują komfort nawet mieszkańcom centrów, ruchliwych ulic oraz domownikom zajmującym mieszkania na parterze.

Wizualnie aluminiowe drzwi nie tracą na swoich walorach pomimo intensywnej eksploatacji przez lata użytkowania. Nie odbarwiają się, nie wypaczają, a prosta pielęgnacja i brak konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych wpływają na maksymalną wygodę użytkowania. Jeśli kwestie wizualne są równie ważne, co właściwości użytkowe i wytrzymałość, można skorzystać z konfiguratora dostępnego na stronie http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/, i porównać, jak będą się prezentowały drzwi w różnych zestawieniach.

Jak wybierać?

Stolarka drzwiowa zapewnia bezpieczeństwo, intymność i jest wizytówką. Odbiorcy powinni zatem zwracać uwagę na parametry – izolacyjności, akustyczności, klasę bezpieczeństwa, stosowane zabezpieczenia antywłamaniowe oraz wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Liczy się swoboda poruszania, dlatego w mieszkaniach drzwi powinny być otwierane do wewnątrz, a w domach na zewnątrz. Na komfort mają wpływ wymiary. Minimalne, które należy uwzględnić, to szerokość 90 cm oraz wysokość 200 cm. Zastosowanie np. dwóch skrzydeł lub większych wymiarów pozwala na wygodne poruszanie się osób niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchowymi, a także bezproblemowe wnoszenie mebli bądź sprzętów AGD.

Gdy użytkownik już wie, czego potrzebuje i jakie ma wymagania, pozostaje mu wybrać firmę wykonawczą. Przedsiębiorstwo KOBBE oferuje indywidualne realizacje, produkcję oraz montaż, kompleksową obsługę i fachowe doradztwo. Wśród firm zajmujących się stolarką drzwiową to właśnie ich oferta zasługuje na wyróżnienie.

Similar Posts