Porady

Szeregówki Wrocław. Dom szeregowy pod wynajem – czy to się opłaca?

Szeregówki Wrocław. Dom szeregowy pod wynajem – czy to się opłaca?

Lubisz mieszkać we Wrocławiu. Coraz częściej męczy Cię jednak wszechobecny hałas. Spaliny też mają wpływ na Twoje zdrowie. Jednak jeszcze nie masz w sobie gotowości, by przenieść się na przedmieścia.

Z drugiej strony zdajesz sobie sprawę, że ceny nieruchomości rosną. Przeglądasz więc ogłoszenia, szukając dobrej inwestycji. Aby była ona opłacalna, musisz znaleźć taki dom, w którym kiedyś zamieszkasz z przyjemnością. A co w międzyczasie? Możesz go wynająć. Tylko co zrobić, by to się udało?

Szeregówki pod Wrocławiem to najlepsza inwestycja na przyszłość.

Dlaczego? Ponieważ domy w zabudowie szeregowej są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu, niż wolnostojące domy jednorodzinne. Boczne ściany segmentu nie tracą ciepła. A dodatkowo są ogrzewane przez sąsiadów.

To pierwsza korzyść. Kolejna wiąże się z tym, że do szeregówek przylega niewielka działka. Mieszkańcy dysponują więc własnym ogrodem, ale nie muszą poświęcać dużo czasu na jego utrzymanie. Ani wielkich pieniędzy na zagospodarowanie terenu. Skoro myślisz o domu na wynajem, warto też solidnie zastanowić się, czy garaż jest Ci niezbędny. Zdecydowanie taniej możesz mieć miejsce postojowe.

Ostatnim, jednak niezwykle ważnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest okolica.

Gdzie można znaleźć dom na sprzedaż idealny pod wynajem?

Nieruchomości w centrum są bardzo drogie. A co za tym idzie, trudno będzie znaleźć na nie najemców. Chyba, że chcesz dopłacać co miesiąc do inwestycji. A raczej nie to jest Twoim celem. Idealną lokalizacją na dom pod wynajem są tereny podmiejskie. Szczególnie te, z których dojazd do centrum nie zabiera wiele czasu.

Świetnym przykładem inwestycji pod wynajem jest osiedle Zielone Południe. Deweloper Blockpol buduje je w Radomierzycach, na obszarze wyjątkowo atrakcyjnym pod kątem przyrodniczym. Szeregówki pod Wrocławiem mają powierzchnię 85 m2. W każdej z nich na piętrze znalazły się cztery pokoje. Dzięki oddzielnej kuchni będzie można jednak dość łatwo wygospodarować jeszcze jeden pokój w miejscu salonu na parterze. Oprócz domów szeregowych na osiedlu powstaje kilka nieruchomości w zabudowie bliźniaczej. Ich plan jest podobny, jednak znalazł się w nich dodatkowy pokój na dole.

Warto zaznaczyć, że w domach na terenie inwestycji standardowo instalowana jest pompa ciepła i system rekuperacji. W efekcie miesięczne koszty ogrzewania wyraźnie maleją. A standard rośnie.

Komu można wynająć dom szeregowy na osiedlu w Radomierzycach?

Dojazd samochodem do centrum Wrocławia zajmuje stąd niewiele ponad 20 minut. Nie ma też większych problemów z dostępem do komunikacji miejskiej. Zaledwie 6,5 km od osiedla znajduje się wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny. Jest to więc bardzo dobre miejsce dla studentów, którzy cenią sobie zielone otoczenie i spokój, a jednocześnie uwielbiają dojeżdżać na uczelnię rowerem.

Dom w Radomierzycach można także wynająć firmie. W niektórych branżach spokojne środowisko pracy ma ogromne znaczenie. Inne działają lokalnie. Takie przedsiębiorstwa wcale nie są zainteresowane centrum aglomeracji i aktywnie poszukują domów na wynajem w takich miejscach, jak Radomierzyce.

Ostatnią grupą docelową, o której również warto pomyśleć, są rodziny z dziećmi. Dla takich najemców świetnie skomunikowane z centrum, a jednocześnie otoczone zielenią szeregówki pod Wrocławiem są spełnieniem marzeń.

Samo przeglądanie ogłoszeń nie wystarczy.

Skoro kupujesz dom w celach inwestycyjnych, ale myślisz o tym, by zamieszkać w nim w przyszłości, najważniejsze będą Twoje wrażenia z wizyty na miejscu. Niektóre domy w Radomierzycach są już zarezerwowane. Dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z deweloperem. Możesz sprawdzić tę lokalizację już w najbliższych dniach i przekonać się na własne oczy, że taka okazja nie zdarza się często.

Similar Posts