Porady

Rolety zewnętrzne – użyteczne i estetyczne

Rolety zewnętrzne - użyteczne i estetyczne

Rolety to coraz popularniejszy element wyposażenia oraz wystroju domów, zastępujące nieco przestarzałe już firany i zasłony okienne. Pełnią one przede wszystkim funkcję ochronną przed promieniami słonecznymi, w także przed wścibskimi oczami sąsiadów. Rolety oraz żaluzje pozwalają zachować prywatność i podnoszą komfort życia, a oprócz tego wszystkiego – pełnią również funkcję estetyczną, stanowiąc wyróżniający się element dekoracyjny. Istnieje wiele rodzajów rolet i żaluzji, a wybór odpowiedniego czy chociażby producenta splśród szerokiej oferty nie zawsze jest prosty. W tym artykule postaramy się ułatwić ci dokonanie wyboru.

Rolety wewnętrzne, czy zewnętrzne?

Do odpowiedzi na to pytanie trzeba zastanawic się nad naszymi oczekiwaniami wobec rolet. Rolety lub żaluzje wewnętrzne redukują ilość wpadającego do pomieszczenia światła słonecznego oraz stanowią istotny element dekoracyjny. Rolety zewnętrzne pozwalają na znacznie większy stopień wyciemnienia pomieszczenia, a ponadto oferują wysoki poziom ochrony również przed słonecznym ciepłem – co często jest niezwykle korzystne w upalne dni.

Ponadto rolety zewnętrzne mogą oferować również pewien stopień ochrony przed hałasem z zewnątrz – jednak cecha ta w dużym stopniu zależy już od tego, kim jest producent danego modelu. Każdy producent rolet zewnętrznych ma inną filozofię swoich produktów, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym opisem interesujących nas modeli rolet bądź żaluzji.

Kolejną cechą działającą na korzyść rolet zewnętrznych są ich właściwości antywłamaniowe – ich wpływ na zabezpieczenie domu jest na tyle istotny, że firmy ubezpieczeniowe zwykle wymagają w umowach, aby ubezpieczane mieszkanie, w przypadku kiedy znajduje się na parterze – wyposażone było w rolety zewnętrzne.

Ostatnim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest montaż rolet i jego prostota. Producenci rolet i żaluzji starają się, aby proces ten był jak najprostszy i jak najbardziej intuicyjny, warto jednak mieć na uwadze, że montaż rolet zewnętrznych jest bardziej złożony i wymaga więcej wysiłku, niż montaż rolet lub żaluzji wewnętrznych.

Żaluzje pionowe verticale – bliższe spojrzenie

Ilość dostępnych na rynku rozwiązań, liczba oferowanych przez producentów typów rolet, jest naprawdę ogromna, dlatego zamiast opisywać każdy rodzaj osobno, postanowiliśmy przybliżyć ci jedno szczególne rozwiązanie, które wydaje nam się wyjątkowo atrakcyjne i interesujące.

Żaluzje pionowe verticale to nowoczesne i designerskie rozwiązanie dla wymagających użytkowników. W doskonały sposób łączą one funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi, a ich szczegółowe i precyzyjne wykonanie sprawia, że nadają charakteru i wyjątkowości budynkom, na których zostaną użyte.

Oferują one wysoką ochronę przed światłem, a także swobodną regulację ilości wpadającego światła. Posiadają one możliwość obracania lameli, a także przesuwania ich w prawo i w lewo. Idealnie nadają się do dużych przeszkleń, są łatwe w utrzymaniu czystości, a sterować nimi można ręcznie lub elektronicznie. Istnieje wielu producentów tego typu rolet, my jednak w pierwszej kolejności zalecamy zapoznać się z następującą oferta: http://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/zaluzje-pionowe-verticale.

Dobry konfigurator rolet znacznie ułatwia życie

Producenci rolet oraz żaluzji, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz częściej udostępniają na swoich stronach konfiguratory pozwalające dopasować zakup dokładnie do naszych oczekiwań. Zalecamy danie temu rozwiązaniu szansy – http://konfigurator.roletyalu.pl/ – korzystanie z konfiguratora potrafi znacznie ułatwić życie oraz przyspieszyć proces zakupów.

Similar Posts