Porady

Stwórz perfekcyjne miejsce letniego wypoczynku

Stwórz perfekcyjne miejsce letniego wypoczynku

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Zamknięcie w domu doskwierające większości społeczeństwu sprzyja zagospodarowywaniu każdej, możliwej przestrzeni na świeżym powietrzu. Aranżacja przyjaznego miejsca odpoczynku w ogrodzie czy też na balkonie lub tarasie stała się dla wielu osób niebywale istotna. W jakie meble ogrodowe warto zainwestować, co nowego odnajdziemy w ofercie sklepów meblarskich na nadchodzący sezon?

Nowoczesne designy

Jak co roku projektanci mebli ogrodowych przygotowują nowe, intrygujące propozycje do aranżacji zewnętrznej przestrzeni. Zauważyć można zastosowanie w projektowaniu mebli ogrodowych stylistyk zaczerpniętych z modnych i popularnych designów wnętrzarskich. Do wykorzystanych nurtów należą przede wszystkim styl modernistyczny, elektryczny, skandynawski czy loftowy. W bardzo ciekawy sposób wykorzystano połączenie takich materiałów jak metal, ekoskóra czy mieszanki betonowe lub szkoło. Do bardzo nowatorskich oraz intrygujących należy połączenie w produkcji krzeseł i foteli aluminium z mocnymi splotami sznurków. Takie meble pięknie wpisują się w stylistykę kolonialną marynistyczną czy skandynawską.

Trwałe i praktyczne materiały

Do produkcji wytrzymałych mebli ogrodowych wykorzystuje się szereg specjalistycznych tworzyw i materiałów. Są to przede wszystkim surowce odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, nadmierne nasłonecznienie czy wilgoć. Takie tworzywa ze względu na ciągły kontakt z osiadającym brudem i kurzem powinny być łatwe w utrzymaniu ich czystości. Do najpopularniejszych tworzyw spełniających powyższe warunki należy technorattan, aluminium lub drewno takowe. Meble ogrodowe wykonane z tych surowców nie należą wprawdzie do najtańszych, ale posłużą ci przez wiele lat. Oprócz wytrzymałości i trwałości to również bardzo estetycznie prezentujące się materiały, z których wykonuje się zachwycające meble ogrodowe.

Komfortowo i wygodnie

Jedną z najważniejszych cech, którymi powinny cechować się meble sprzyjające wypoczynkowi, jest ich funkcjonalność.  Dobrze wyprofilowane siedzisko  oraz oparcie krzesła lub fotela, miękkie obicia  kanap, poduchy to tylko niektóre z aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając wymarzone meble ogrodowe.  Komfortowo i wygodnie to również oznacza odpowiednie dobranie gabarytów mebla do zagospodarowanej przestrzeni. Gdy umieścimy na małym balkonie nawet niesamowicie wygodny fotel, który swoją wielkością przytłoczy powierzchnię, na której stoi stworzy on problemy komunikacyjne, przez co przestanie być praktyczny i użyteczny. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią ogrodu lub tarasu warto ją wykorzystywać. Rozbudowane zestawy mebli ogrodowych są idealnym i bardzo komfortowym wyborem. Modułowe kanapy, fotele, sofy ogrodowe w połączeniu z praktycznym stolikiem są niezastąpione do stworzenia przyjemnego i bardzo wygodnego miejsca do spędzania czasu w większym gronie. Jeśli dodatkowo chcesz stworzyć praktyczne miejsce na spożywanie posiłków zakup  stół ogrodowy wraz z krzesłami dopasowany wielkością do twoich potrzeb. 

Similar Posts