Porady

Spacer w Krakowie – gdzie można się wybrać?

Spacer w Krakowie – gdzie można się wybrać?

Kraków jest jednym z największych miast w Polsce i w związku z tym mogłoby się wydawać, że o przyjemnych i zielonych trasach spacerowych można jedynie pomarzyć. Prawda jest jednak zupełnie inna, gdyż w mieście tym jest sporo miejsc przyjaznych spacerowiczom. Oto kilka najciekawszych.

Bulwary Wiślane

Wzgórze Wawelskie i okoliczne bulwary należą do miejsc najbardziej lubianych przez spacerowiczów. Na nadwiślańskich alejkach można spacerować, jeździć na rowerze, deskorolce czy rolkach. Najlepiej sprawdza się to jako miejsce na wiosenne i jesienne spacery, gdy chcemy w pełni wykorzystać promienie słoneczne, których w tych okresach jeszcze nie ma zbyt wiele.

Bulwary ciągną się od stopnia Dąbie aż do Salwatora, z jednej lub obu stron Wisły, umożliwiając spacer długości dobrych kilku kilometrów. Nic zatem dziwnego, że mieszkania budowane blisko nadwiślańskich terenów spacerowych w takich kompleksach jak Apartamenty Wiślane cieszą się ogromną popularnością i szybko znajdują swoich nabywców.

Las Wolski

Położony w zachodniej części Krakowa Las Wolski to z kolei gratka dla miłośników spacerów po mniej cywilizowanych miejscach. To miejsce lubiane przez biegaczy i miłośników jazdy na rowerze w warunkach przypominających trasy górskie. W Lasku Wolskim cyklicznie odbywają się również zawody w biegach, i to zarówno tych na orientację, jak i górskich, gdyż położony na pagórkach Las Wolski doskonale się do tego nadaje.

Ogród zoologiczny

Odwiedzający Las Wolski mogą również zajrzeć do ogrodu zoologicznego, który jest położony na jego terenie. To szczególnie atrakcyjne miejsce dla dzieci, które chętnie oglądają zwierzęta znane im z przeróżnych bajek. Ich uwagę przyciągają szczególnie słonie, żyrafy czy zwinne małpy wspinające się po drzewach, które mają na swoich wybiegach. Warto z dziećmi zajrzeć również do mini zoo, w którym można nakarmić kozy, królik i osła oraz pogłaskać niektóre z mieszkających tam zwierzaków.

Błonia i Park Jordana

Błonia to największa w Europie łąka w środku miasta. Służy różnym celom, gdyż krakowianie chętnie korzystają zarówno z możliwości biegania czy spacerowania po jej powierzchni, jak i po szerokiej asfaltowej ścieżce, która je okala. Świetnie nadaje się ona zarówno do spacerów, jak i codziennego biegania czy jazdy na hulajnodze lub rolkach. W upalne dni warto zajrzeć do położonego tuż obok Parku Jordana, w którym można znaleźć nie tylko przyjemną ochłodę w cieniu starych drzew, ale również skorzystać z kilku różnych placów zabaw, co z pewnością pokochają dzieci.

Ogród botaniczny

Przepiękną oazą zieleni i rozmaitych roślin jest ogród botaniczny znajdujący się w ścisłym centrum miasta. Szczególnie pięknie prezentuje się wiosną, gdy wszystko kwitnie, ale warto odwiedzić go również latem, zwłaszcza w upalne dni, by odetchnąć trochę w cieniu dużych drzew. Wejście do ogrodu jest płatne, ale odpoczynek, jaki daje przebywanie w tym miejscu, z pewnością jest wart tej ceny.

Similar Posts