Porady

Kontenery na odpady a ich wielkość

Kontenery na odpady a ich wielkość

Na przełomie kilku ostatnich lat wzrosła liczba kontenerów na odpady zamawianych przez mieszkańców Polski zamieszkujących różne województwa. Pojemniki na śmieci przydają się wielu osobom, ponieważ umożliwiają one wywóz śmieci w krótkim czasie w sposób legalny i prosty.

Jedyne co trzeba zrobić to zamówić kontener, a zostanie on zabrany razem z zawartością w ciągu paru dni. Warto wiedzieć, iż zamówienie kontenerów jest możliwy dla każdego, ponieważ kontenery na złom, gabaryty oraz odpady specjalne są dowożone w całej Polsce. Zastanawiasz się nad wypożyczeniem kontenera na odpady? Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się, w jakich rozmiarach są one dostępne.

 

Kontenery o większej pojemności na spore remonty

W sytuacji, kiedy przeprowadzasz remont na przykład całego domu, będziesz z pewnością potrzebował duży kontener. Możliwe jest wypożyczenie kontenera na różnorodne odpady, w tym także odpady specjalne takie jak azbest, papa czy wełna mineralna.

Należy wspomnieć o tym, iż kontenery na odpady są dostępne w wielkości do 36 metrów sześciennych. Dzięki temu wybranie odpowiedniego modelu w zależności od szacowanej ilości śmieci będzie bardzo proste. W trakcie zamawiania pojemnika na odpady jest do wiadomości zamawiającego podawana jest cena najmu a także oczekiwanie na jego podstawienie.

 

Worki big-bag oraz małe kontenery na niewielkie remonty

Kontenery na odpady oraz gruz są dostępne w wielu wymiarach, które są dostosowane do potrzeb różnych klientów – dlatego każdy może znaleźć kontener odpowiedni dla siebie w zależności od tego, jak duży remont przeprowadza. Jeżeli przewidywana jest niewielka ilość gruzu, to najodpowiedniejsze są do tego celu worki big-bag, które mogą zmieścić do 1 metra sześciennego odpadów. Kontenery standardowe mieszczą natomiast minimum 3 metry sześcienne śmieci.

Jeżeli przeprowadzasz remont małego pomieszczenia, na przykład łazienki bądź kuchni, odpowiedni dla Ciebie kontener powinien mieć pojemność od 5 do 7 metrów sześciennych. Może się jednak okazać, że będzie to niewystarczające. Czasami jednak będzie konieczny większy pojemnik, ponieważ ciężko przewidzieć jaka ilość gruzu powstanie po remoncie. Ponadto, może okazać się, że ze względu na konieczność segregacji odpadów wyrzucanych do kontenerów będzie niezbędne zamówienie kilku pojemników na poszczególne typy odpadów.

Kamm – kontenery w każdym rozmiarze i przeznaczeniu.

Similar Posts