Porady

Rusztowanie aluminiowe jezdne – czy warto wykorzystać je na budowie?

Rusztowanie aluminiowe jezdne – czy warto wykorzystać je na budowie?

Rusztowanie aluminiowe to konstrukcja, która cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród fachowców. Sięga po nią coraz więcej właścicieli domów. Z powodzeniem może zastąpić drabinę wolnostojącą, a oferuje przy tym znacznie większy komfort i bezpieczeństwo prac. Lekkie rusztowanie jezdne ułatwia realizację wielu prac na budowie i jednocześnie zapewnia pracownikom wygodę i bezpieczeństwo. Poniżej przedstawiamy, dlaczego warto zainwestować w rusztowania aluminiowe i podpowiadamy, który model wybrać.

Dlaczego rusztowanie aluminiowe jest tak wyjątkowe?

Rusztowanie aluminiowe to stabilna, wytrzymała i jednocześnie niezwykle lekka konstrukcja – rusztowanie jezdne z tego materiału można bez problemu przemieszczać wzdłuż wraz z postępem prac. Niewielki ciężar znacząco ułatwia także transport, montaż oraz demontaż rusztowania. Aluminium jest stosunkowo łatwe w obróbce, dzięki czemu można tworzyć z niego złożone rusztowania o dużej funkcjonalności. Co ważne, jest ono również odporne na korozję – rusztowanie aluminiowe może być zatem wykorzystywane na zewnątrz bez konieczności wykonywania dodatkowych prac konserwujących. Ciężkie stalowe rusztowania coraz częściej są zastępowane przez ich aluminiowe odpowiedniki. Warto też zwrócić uwagę na modele rusztowań składanych – świetnie sprawdzają się jako alternatywa dla niewysokich drabin.

Rusztowanie aluminiowe

Rusztowanie jezdne o dużej wysokości roboczej – profesjonalna i bezpieczna platforma

Profesjonalne rusztowanie aluminiowe do prac na dużych wysokościach doskonale sprawdzi się w przypadku długotrwałych prac, podczas których balansowanie na klasycznej drabinie byłoby albo zbyt niebezpieczne, albo całkowicie nieergonomiczne. Systemowa budowa zapewnia szybki i bezproblemowy montaż, a rolki jezdne z hamulcem pozwalają na przestawianie rusztowania w wybrane miejsce bez konieczności demontażu i ponownego montażu. Nowoczesne rusztowania jezdne KRAUSE do prac na dużych wysokościach zostały wyposażone w innowacyjny system poręczy wyprzedzających GuardMatic, który pozwala na zainstalowanie kompletu poręczy na górnym pomoście z poziomu poniżej. A to znacząco zwiększa bezpieczeństwo montażystów.

Rusztowania jezdne

Rusztowanie składane – praktyczne, mobilne rozwiązanie do prac wewnątrz i na zewnątrz

Profesjonalne jezdne rusztowanie składane to model o wysokości roboczej do 3 metrów i maksymalnym obciążeniu do 240 kg. Zostało zaprojektowane w taki sposób, by można je było bez problemu rozkładać, składać i transportować. Rusztowania składane wyposażone zostały w rolki jezdne, dzięki którym można przestawiać je podczas pracy oraz transportować w wersji złożonej. Zastosowanie poręczy oraz szczebli o dużych średnicach profilu tunelowego zapewnia maksymalną stabilizację przy zachowaniu stosunkowo niewielkiej wagi. Takie rusztowanie składane będzie doskonałym uzupełnieniem wyposażenia ekip budowlanych – szeroka platforma robocza ułatwia poruszanie się podczas długotrwałych prac lub pomieści wszystkie narzędzia niezbędne do wykonywania określonych zadań. Mniejsze rusztowania składane coraz częściej można spotkać także w domach prywatnych. Nie zajmują dużo miejsca i bez problemu zmieszczą się w składziku, garażu czy pomieszczeniu gospodarczym, a po rozłożeniu ułatwią malowanie i tynkowanie ścian oraz wiele innych prac konserwacyjnych.

Rusztowanie składane

Profesjonalne rusztowania jezdne – jakość, w którą warto zainwestować

Różnorodność konstrukcji sprawia, że osoby planujące zakup rusztowania zastanawiają się, czy te wszystkie elementy są rzeczywiście potrzebne? Owszem, proste, metalowe rusztowania będą tańsze, jednak nowoczesne rusztowania jezdne KRAUSE z aluminium to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również ergonomia pracy. Pracownicy nie tracą czasu na męczący i nierzadko skomplikowany montaż i demontaż oraz przestawianie rusztowania – dzięki temu mogą skupić się na swoich zadaniach i przystąpić od razu do pracy. Choć lekkie i mobilne, rusztowania aluminiowe są jednocześnie stabilne i wytrzymałe oraz mogą być wyposażone w szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Warto zatem zainwestować w profesjonalne rusztowanie z aluminium – to sprzęt, który po prostu ułatwia pracę.

***

Rusztowania aluminiowe to wysokiej jakości konstrukcje pozwalające na bezpieczną i komfortową pracę na dużej wysokości – zdecydowanie przydadzą się na budowie. W ofercie KRAUSE znajdziesz duży wybór profesjonalnych rusztowań jezdnych – zapraszamy!

Similar Posts