Porady

Popularne rodzaje nawozów do growboxa

Popularne rodzaje nawozów do growboxa

Wśród produktów dedykowanych uprawie roślin w warunkach kontrolowanych znajdziemy wiele rodzajów nawozów. Jednym z ich producentów jest Hesi, firma specjalizująca się w produkcji nawozów i odżywek do uprawy roślin w tzw. growboxach, czyli specjalnych namiotach, w których stosuje się sztuczne oświetlenie i wentylację. W związku z tym, że w takich uprawach używa się różnych typów podłoży, zachodzi również potrzeba stosowania różnych rodzajów nawozów.

Nawozy do ziemi

Podstawowym rodzajem nawozów, jakie znajdziemy w ofercie firmy Hesi, są ich wersje do zasilania roślin uprawianych w glebie. To w zdecydowanej większości nawozy płynne, których dozowanie jest najbardziej precyzyjne i wygodne, zwłaszcza w przypadku małych upraw szklarniowych. Wystarczy przestrzegać dawek przewidzianych przez producenta i stosować je zgodnie z zaleceniami dla konkretnego gatunku rośliny. Płynne nawozy rozpuszcza się w wodzie, którą następnie podlewa się rośliny. Niewątpliwą zaletą nawozów płynnych jest ich dobra przyswajalność przez rośliny uprawiane w gruncie. Granulki muszą się rozpuścić, a nawozy rozrobione w wodzie są pobierane przez rośliny szybciej i natychmiast wspomagają ich rozwój.

Nawozy do kokosu

Popularnym rodzajem podłoża stosowanego w uprawach szklarniowych jest kokos, czyli sprasowane włókna łupin orzechów kokosowych. To podłoże dość jałowe, pozbawione minerałów niezbędnych do wzrostu i prawidłowego rozwoju roślin. Dlatego w takich uprawach zawsze potrzebne jest nawożenie. W ofercie marki Hesi znaleźć można wiele specjalistycznych preparatów dedykowanych uprawie różnych gatunków roślin na podłożu kokosowym. To nawozy w płynie, które podaje się roślinom wraz z wodą. Warto pamiętać, że zastosowanie podłoża kokosowego pozwala zwiększyć precyzję dozowania składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin określonego gatunku, co jest niezwykle pożądane przy uprawach w namiotach typu growbox.

Nawozy do hydroponiki

Najbardziej wymagającymi pod względem precyzji nawożenia są wszelkiego rodzaju uprawy hydroponiczne. Firma Hesi przygotowała bogaty wybór specjalistycznych nawozów dedykowanych tego typu uprawom, z których każdy zawiera określone kategorie składników mineralnych. Stosując odpowiednie nawozy do hydroponiki, można dostarczać roślinom dokładnie takie składniki odżywcze, które są im niezbędne na określonym etapie wegetacji – podczas kiełkowania, wzrostu, kwitnienia i owocowania. Zwłaszcza w tym przypadku ważne jest przestrzeganie dokładnych dawek nawożenia. Jeśli nawozu będzie zbyt dużo lub za mało, rośliny będą wątłe i plon będzie mniejszy.

Similar Posts