Porady

Kurs na podnośniki koszowe – zostań dobrze opłacalnym specjalistą

Kurs na podnośniki koszowe pozwoli Ci z łatwością uzyskać uprawnienia operatorskie otwierające furtkę do dobrze płatnej i przyszłościowej pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podnośniki koszowe wykorzystywane są w wielu różnorodnych branżach, dzięki czemu po kursie praktycznie od ręki znajdziesz pracę w każdym większym mieście.

Praca na wyciągnięcie ręki

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego oraz usługowego sprawia, że pracodawcy intensywnie poszukują wykwalifikowanych rąk do pracy. Na polskim rynku pracy brakuje obecnie ponad 100 tys. fachowców, a znaczną ich część stanowią operatorzy podnośników koszowych.

Dzięki specyfice rynku pracownika oraz dużym brakom kadrowym pracodawcy oferują swoim pracownikom wyższe pensje, lepsze warunki pracy, a także różnorodne benefity pozapłacowe – m.in. ubezpieczenie, telefon służbowy czy opiekę zdrowotną. Wykwalifikowani operatorzy podnośników koszowych mogą bez trudu znaleźć atrakcyjną pracę w każdym regionie kraju – wystarczy jedynie odbyć kurs i uzyskać certyfikat operatora.

Kto może podejść do kursu na podnośniki koszowe i jak przebiega szkolenie?

Kurs na podnośniki koszowe może odbyć każda osoba – również taka, która nigdy nie miała do czynienia z pracą na podobnym stanowisku. Wystarczy, że osoba chcąca zostać operatorem ma skończone 18 lat. Jak widać, warunki nie są zbyt rygorystyczne, dzięki czemu operatorem podnośników koszowych może zostać każda osoba.

Kurs na podesty ruchome składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas tej pierwszej kursant przyswaja wiedzę przekazywaną w formie wykładów i uczy się m.in. zasad bezpiecznej eksploatacji podnośników koszowych, obowiązków operatorskich, aktualnych zasad BHP czy przepisów Dozoru Technicznego. Podczas części praktycznej kursant uczy się bezpiecznej i efektywnej obsługi dźwignicy.

Po odbyciu kursu należy podejść do państwowego egzaminu składanego przed komisją UDT. Pozytywne zaliczenie egzaminu zapewnia operatorowi uprawnienia, które umożliwiają mu legalną obsługę dowolnego podnośnika koszowego mieszczącego się w jego kategorii uprawnień.

Sporo zarobisz na stanowisku operatora

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń opublikowanego przez agencję analityczną Sedlak & Sedlak operatorzy podnośników koszowych mogą liczyć na zarobki dochodzące nawet do 4000 zł brutto. Poza granicami naszego kraju operatorzy mogą zarobić powyżej 10 tys. złotych na rękę, zależnie od kraju i jego regionu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy operatora podnośnika koszowego lub zapisać się na kurs na podnośniki koszowe? Skorzystaj z oferty firmy Urbanek i już dziś zainwestuj w swoją karierę.

Similar Posts