Porady

Rusztowania budowlane – rodzaje, zastosowanie, przepisy prawne

Rusztowania budowlane – rodzaje, zastosowanie, przepisy prawne

Jak zawarto w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2003 roku, planując zagospodarowanie placu robót, należy zadbać o wszystkie niezbędne instalacje, które wpłyną na bezpieczeństwo i higienę pracy całego zespołu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznaj najważniejsze rodzaje rusztowań budowlanych oraz ich przeznaczenie.

 

Przejezdne rusztowania budowlane – najważniejsze cechy

Przejezdne instalacje aluminiowe to konstrukcje, które wykorzystywane są najczęściej podczas budowlanych oraz przydomowych robót, np. przy pracach konserwacyjno-remontowych. Rusztowania te usprawnią zarówno prace wykonywane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Wiodący dostawcy oferują m.in. małe rusztowania budowlane na kółkach, które bez większego problemu możesz przemieścić w dowolne miejsce. Co równie ważne, instalacje posiadają wszystkie wymagane przepisami certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Czym wyróżniają się rusztowania przestrzenne?

Ten rodzaj rusztowań budowlanych doskonale sprawdzi się podczas nieco bardziej zaawansowanych prac, np. pod wiaduktami lub mostami. Konstrukcja może być dowolnie rozbudowywana, dzięki czemu znajduje ona również zastosowanie jako nośnik reklam wielkoformatowych oraz stelaż pod scenografię.

W asortymencie firm zaopatrzeniowych dostępne są rusztowania budowlane typu przestrzennego polskich i zagranicznych producentów, takich jak Altrad, Layher Allround czy Rotax.

Kiedy warto zdecydować się na rusztowania fasadowe?

Rusztowania fasadowe, nazywane również elewacyjnymi, to instalacje, które niezbędne są do wykonywania działań na zewnątrz budynku, np. podczas robót dociepleniowych czy układania kamienia. Cechują się one modułową konstrukcją, która umożliwia swobodną pracę nawet na najwyższych kondygnacjach. Warto także dodać, że elewacyjne rusztowania budowlane mogą zostać uzupełnione o specjalne wciągarki.

Popularnym rozwiązaniem są m.in. instalacje fasadowe marki Altrad Mostostal, które wyróżniają się stabilnością i prostotą montażu. W ofercie firm zaopatrzeniowych dostępne są także rusztowania budowlane Plettac, do których możesz dobrać szeroką gamę pomocnych akcesoriów.

Akcesoria do rusztowań budowlanych – jakie wybrać?

Jeżeli potrzebujesz rozbudować swoje rusztowanie o dodatkowe elementy montażowe, dobrym wyborem będzie zakup dedykowanych systemów, które wpłyną na bezpieczeństwo i stabilność całej instalacji. Dostawcy proponują m.in. wysokiej jakości podstawy stopy oraz złącza montażowe.

Aby zadbać o komfort pracy Twoich pracowników, pomocnym rozwiązaniem może okazać się zakup sprzętu, który usprawni roboty na wysokościach, np. pasy na narzędzia czy certyfikowane kaski ochronne.

Planujesz prace remontowo-wykończeniowe? Postaw na wysokiej jakości rusztowania budowlane firmy Arad

Podesty, ogrodzenia, rusztowania czy specjalistyczne maszyny budowlane – doradcy z firmy Arad oferują nowoczesne gadżety i instalacje, które skutecznie usprawnią prace Twojego zespołu. Zastanawiasz się, która z konstrukcji najlepiej sprawdzi się w przypadku prowadzonych przez Ciebie robót? Skontaktuj się z ekspertami z firmy Arad, którzy kompleksowo odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Similar Posts