Porady

Robimy drewno na szaro!

Osmo - FARBA, KTÓRA CHRONI

Szarości w architekturze są uniwersalne i ponadczasowe. Nadają szyku i doskonale komponują się z drewnem, które ociepla surowe barwy. Szare odcienie stylowo prezentują się na sporych przestrzeniach takich jak fasady i elewacje. Dodatkowo współgrają z zielenią, dlatego nadają się również do elementów architektury ogrodowej – na pergolach, płotach, tarasach lub meblach. Impregnaty do drewna od Osmo ułatwią uzyskanie wymarzonej barwy.

Szary w modzie od zawsze

Impregnaty do malowania drewnianych powierzchni od Osmo pozwalają uzyskać dowolny odcień szarości. Dobierając powłokę, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj powierzchni i oczekiwany efekt końcowy. Pastelowe, półprzejrzyste lub transparentne odcienie szarości olei lazurowych podkreślą usłojenie drewna. Z kolei powłoki w odcieniu patyny, kwarcu czy bazaltu nadadzą elegancji, a fasada nabierze intrygującego charakteru, gdy pokrywające ją szarości będą delikatnie różnić się odcieniem. Kryjące oleje to aletrnatywa dla amatorów intensywnych, wyrazistych szarości. Osmo oferuje także metaliczne powłoki, które nadadzą drewnu subtelny połysk.

Zmieniając wystrój mieszkania czy domu możemy też odświeżyć wygląd drewnianych mebli, np. stołów, komód lub krzeseł. Metamorfozy dokonamy,  pokrywając je jednym z dedykowanych do wnętrz impregnatów Osmo (np. oleju barwiącego, wosku dekoracyjnego czy wosku twardego olejnego), które dobierzemy, mając na względzie oczekiwany stopień pokrycia, intensywność koloru oraz zabarwienie. Tym sposobem ożywimy nasze meble kolorami lub subtelnie podkreślimy naturalne słoje drewna, nadamy nowy wyjątkowy odcień oraz odpowiednie do stylu wykończenie.

Z pomocą matce naturze

Patyna to szykowna, klasyczna szarość podkreślająca autentyczność i wiek zabytków. Jest doceniana przez tych, którzy chcą uciec od pogoni za nowoczesnością, jak i twórców awangardowych projektów. Naturalny proces szarzenia drewna trwa wiele lat. Promienie UV, które są zawarte w świetle słonecznym, niszczą ligninę w drewnie, a ta jest następnie wymywana w trakcie opadów. Wraz z upływem czasu drewno zaczyna nabierać szarego odcienia, ale ostateczny efekt w praktyce może nie spełniać naszych oczekiwań. Zależnie od stopnia ekspozycji na światło, kondycji drewna i działania warunków pogodowych, drewniane elementy powierzchni mogą różnić się od siebie kolorem, tym samym tworząc nieestetyczne przebawienia i plamy.

Na szczęście, gdy chcemy uzyskać efekt dostojnej patyny, nie musimy czekać latami na działanie matki natury. Uzyskamy go dzięki użyciu Oleju Lazurowego do Ochrony Drewna Effekt od Osmo opracowanym tak, by nadać drewnianej powierzchni właśnie ten charakterystyczny odcień szarości. Zapewni ona nie tylko równomierne zabarwienie, ale przede wszystkim zabezpieczy powierzchnię przed niesprzyjającym działaniem warunków atmosferycznych, wnikaniem brudu oraz wilgocią. Polecamy to rozwiązanie, ponieważ z pomocą oleju lazurowego uzyskamy oczekiwany efekt znacznie szybciej, a efekt będzie bardziej przewidywalny i równomierny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Koniecznie sprawdź ofertę: oleje do drewna! Wysoka jakość oparta na ponad 140 letnim doświadczeniu.

Similar Posts