Porady

Drewniane drzwi zewnętrzne – dlaczego warto wybrać taki model?

Drewniane drzwi zewnętrzne - dlaczego warto wybrać taki model?

Wybór drzwi zewnętrznych do domu może przysporzyć niemały problem. Muszą one być nie tylko estetyczne, ale i wytrzymałe, by spełniać funkcję ochronną. Na rynku dostępne są drzwi zewnętrzne, które wykonuje się z aluminium, metalu, drewna, PCV czy nawet szkła. W poniższym artykule przyglądamy się drzwiom zewnętrznym z drewna i podpowiadamy, dlaczego warto je wybrać. Jeśli sam się nad tym zastanawiasz, to poniższy artykuł udzieli Ci pożądanych odpowiedzi. Zapraszamy do lektury!

Drzwi zewnętrzne drewniane – dlaczego warto je wybrać?

Zewnętrzne drzwi drewniane wykonuje się z drewna sosnowego lub świerkowego – są więc solidne i masywne. Na rynku dostępne są też drzwi zewnętrzne ze sklejki, która pokryta jest lakierem, farbą lub laminatem, który imituje drewno – sprawia to, że modele tego typu są lżejsze od innych wariantów drzwi wejściowych. Drzwi drewniane zapewniają dobrą izolację akustyczną i termiczną – mieszkanie nawet przy hałaśliwej ulicy nie będzie problemem, a największe mrozy nie będą odczuwalne wewnątrz domu.

Drzwi zewnętrzne – walory estetyczne

Jak już wspomnieliśmy we wstępie do niniejszego tekstu, drzwi zewnętrzne muszą mieć walory estetyczne (to pierwsze, co widzą odwiedzający nas goście) i spełniać funkcję ochronną. Powinny być dopasowane do elewacji budynku, jego wnętrza i najbliższego otoczenia – jeśli cały dom utrzymany jest w stylu klasycznym, to nowoczesne drzwi raczej nie będą do niego pasowały. Na rynku dostępne są wersje jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, przeszklone, jak i pełne (całkowicie zabudowane). Światło słoneczne może wpadać z boku lub od góry przez specjalne naświetla do drzwi zewnętrznych, pozwoli to zaoszczędzić energię elektryczną.

Drzwi zewnętrzne – funkcje ochronne

Drzwi zewnętrzne drewniane czy stalowe? Niezależnie od wybranego materiału należy pamiętać, że drzwi muszą być solidne. To właśnie one powinny chronić nas nie tylko przed niebezpieczeństwami świata zewnętrznego (stanowiąc pierwszą linię obrony w przypadku ewentualnego włamania lub prób kradzieży), ale również czynników atmosferycznych. Drewniane drzwi zewnętrzne nowoczesne, stalowe lub aluminiowe cechują właściwości termoizolacyjne – z jednej strony muszą zapobiegać uciekaniu z wnętrza ciepła, a z drugiej nie mogą wpuszczać do środka zimnego powietrza. Mając na uwadze wszystkie te właściwości, z pewnością wybiorą Państwo najbardziej uniwersalne drzwi dla siebie!

Similar Posts