Nawet najlepiej przygotowane przyjęcie w domowym ogrodzie może okazać się fiaskiem, gdy zawiedzie pogoda. Niekoniecznie musi padać deszcz, wystarczy, że zrobi się zimno, o co jesienią nie jest wcale tak trudno. Takie spotkanie mogą uratować coraz popularniejsze promienniki podczerwieni, które szybko dadzą ciepło i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego.
Promienniki ciepła nadają się do stosowania nie tylko na przydomowych tarasach lub w ogrodach. Doskonale spełnią swoje ogrzewające zadania w czasie imprez w szerszym plenerze i w tak zwanych ogródkach na świeżym powietrzu, które wystawia latem wiele restauracji knajpek lub barów i starają się je utrzymać je tam jak najdłużej. Komfort termiczny gości takich miejsc zależy wtedy od mocy urządzeń lub ich ilości.
Promienniki elektryczne mają też sporo innych zalet. Jedną z nich jest na przykład bezpieczeństwo użytkowania. Ich źródłem ciepła jest prąd. Dlatego, w odróżnieniu od innych na przykład gazowych urządzeń grzewczych, czyli tak zwanych parasoli, promienniki podczerwieni mogą pracować przy dużym wietrze i w zamkniętych pomieszczeniach. Lub takich, gdzie są przeciągi. Nie mają one bowiem płomienia z otwartym ogniem i butli z gazem, którą trzeba przecież co jakiś czas wymieniać. Poza tym gazowe instalacje grzewcze przeznaczone do pracy na wolnym powietrzu trzeba również regularnie kontrolować i konserwować. Na przykład czyścić zawory lub wąż doprowadzający gaz.
Tymczasem promienniki ciepła takich operacji nie potrzebują. Są też wyposażone w takie akcesoria, które pozwalają na wiele różnych sposobów montażu i umieszczenie promienników praktycznie w każdym miejscu. Potem wystarczy podłączyć je tylko podłączyć do gniazdka elektrycznego.
Promienniki elektryczne w przeciwieństwie do gazowych urządzeń nie muszą się przez kilka minut nagrzewać. Od razu dają ciepło. Co ważne nie ogrzewają powietrza wokół siebie, tylko ludzi lub obiekty znajdujące się w sąsiedztwie. Poza tym emitowane ciepło ma swój kierunek, który zależy od ustawienia promiennika i jego konstrukcji.
Błędne jest przekonanie, że promienniki ciepła zużywają dużo energii elektrycznej. Wręcz przeciwnie. Koszt godziny pracy takiego urządzenia o mocy 1400 W przy obecnych cenach prądu oscyluje w granicach jednej złotówki. Ogrzeje za tę cenę powierzchnię nawet do 12 metrów kwadratowych. A na niej zmieści się na przykład duży stół z krzesłami.
Zainteresowany? Odwiedź teoterm.com.pl by znaleźć najlepszą ofertę sprzedaży promienników.