Porady

Jesienny taras – pomysły na aranżacje

Jesienny taras – pomysły na aranżacje

Mimo że większość z nas zdecydowanie bardziej lubi budzącą się do życia naturę podczas wiosny lub bujną zieleń skąpaną w letnim słońcu, jesień również potrafi być zaskakująco piękna! Jej wyjątkowe oblicze utkane z zachwycających barw potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat.

Jesienne rewolucje w Twoim ogrodzie

To właśnie bogactwo kolorów pozwala na stworzenie przytulnej przestrzeni wokół domu. Jesienny taras wygląda najlepiej, gdy bije od niego naturalność. Świetnym pomysłem aranżacyjnym są zatem wszelkie rośliny sezonowe. Mogą to być m.in. astry, wrzosy oraz chryzantemy, które można umieścić w kolorowych doniczkach bądź wiklinowych koszach. Poza tym sprzymierzeńcem w tworzeniu wyjątkowego klimatu jest oświetlenie! Nastrojowe, dekoracyjne lampki oraz ogrodowe latarenki stworzą przytulną atmosferę, wprowadzając nas tym samym w relaksujący nastrój.

Naturalne płytki tarasowe

Jeśli dysponujemy przestronnym ogrodem, warto zastanowić się nad jego aranżacją przy pomocy płytek tarasowych, które będą wyglądały pięknie i naturalnie nie tylko jesienią. Bardzo ciekawie prezentuje się chociażby kolekcja Rustic Gold 2.0 od Ceramiki Paradyżhttps://www.paradyz.com/plytki/rustic-gold-plyty-tarasowe-20. Uniwersalny charakter płytek pozwala na łączenie ich z innym elementami ogrodu, takimi jak: żwir, piasek, kamienie dekoracyjne, beton oraz drewno. Seria Rustic Gold 2.0 dzięki swej łupkowej strukturze wprowadza do otoczenia organiczny klimat charakterystyczny dla aranżacji zachowanych w duchu rustykalnym bądź minimalistycznym.

Nie zapominaj o tekstyliach!

Ponadto przytulną atmosferę można uzyskać także dzięki wykorzystaniu tekstyliów. Kto nie lubi pić gorącej kawy lub herbaty w otoczeniu miękkich poduszek i ciepłego koca? No właśnie! Dzięki temu niskie, jesienne temperatury nie będą aż tak straszne!

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do rewolucji, dzięki której Twój taras i ogród przeistoczą się w oazę spokoju i jesiennego relaksu!

Similar Posts