Porady

Jak szukać dobrego dekarza i jak ocenić jego pracę?

Jak szukać dobrego dekarza i jak ocenić jego pracę?

Budowa domu, a w szczególności dachu i jego pokrycie to praca, która jest przeznaczona dla profesjonalisty. Im lepszego dekarza wybierzemy, tym większe mamy szanse na trwały i wytrzymały dach, który będzie nam służył przez długie lata. O dobrego fachowca dzisiaj jednak niezwykle trudno. Bez względu na to, czy chcemy postawić dom, czy może położyć dach i najlepsze dachówki, poszukiwania fachowca należy zacząć znacznie wcześniej. W przypadku dachu warto pamiętać, że prace są głównie sezonowe, więc dekarze oferują swoje usługi od wiosny do jesieni. Dlatego dobrego dekarza należy szukać nawet kilka miesięcy przed planowanym wykończeniem dachu. Podpowiadamy więc, jak go znaleźć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru i podpisywania umowy.

Dekarze w sieci

W dobie dwudziestego pierwszego wieku najczęściej szukamy fachowców przez Internet. Wydaje się, że wybór jest tak ogromny, że pomoże to znaleźć profesjonalnego dekarza, który podpowie, jakie są najlepsze rodzaje dachówek. Przeglądając wszystkie oferty, warto zwrócić uwagę na to, czy fachowiec ma zweryfikowane referencje, czy posiada certyfikaty, a także zdjęcia swoich realizacji.

Cena nie jest najważniejsza

To oczywiste, że budowa domu i materiały wiążą się z szeregiem wydatków, ale podczas poszukiwania dekarza nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną za jego usługi. W tym przypadku niska cena zazwyczaj świadczy o słabej jakości wykonywanych prac. Tani dekarz może się okazać dla nas droższą inwestycją, co ujawni się w dłuższej perspektywie. Niedbałość wykonania prac może być widoczna dopiero po latach. Warto więc zastanowić się przed wybraniem taniego dekarza. Tak więc zamiast ceną, lepiej kierować się godzinami jego prac, a także opiniami, jakimi cieszy się ona wśród inwestorów i kolegów z branży. Lepiej zapłacić nieco więcej, a móc przez lata cieszyć się spokojem, bez obaw o trwałość dachu.

Dekarz powinien mieć kwalifikacje

Podczas podpisywania umowy z dekarzem, istotny jest moment, kiedy fachowiec przedstawia nam swoje kwalifikacje i certyfikaty, które są niezbędne do zezwolenia na wykonywanie prac. Takie same kwalifikacje powinni posiadać wszyscy członkowie ekipy. Dodatkowo warto zastrzegać sobie prawa do usunięcia pracowników z miejsca pracy, jeżeli nie przestrzegają oni zasad BPH, nie posiadają obiecanych kwalifikacji lub swoim zachowaniem utrudniają dokończenie zlecenia.

Artykuł powstał przy udziale ekspertów firmy BMI GROUP, lidera w produkcji dachówek. Więcej ciekawych informacji znajdą Państwo na stronie: https://wiedza.braas.pl

Similar Posts