Porady

Jak wybrać dobrą piłę do cięcia betonu? Przegląd profesjonalnych pił dla najbardziej wymagających

Jak wybrać dobrą piłę do cięcia betonu? Przegląd profesjonalnych pił dla najbardziej wymagających

Piły do cięcia betonu to przecinarki jezdne umożliwiające sprawne, wydajne oraz komfortowe dla operatora cięcie mieszanek asfaltowych oraz betonowych. Profesjonalne piły do cięcia betonu nie obciążają ramion i dłoni operatora, pozwalając na wygodną wielogodzinną pracę. Sprawdź przegląd profesjonalnych pił do cięcia betonu dla najbardziej wymagających specjalistów.

Profesjonalne piły do cięcia betonu

Wybierając piłę do cięcia betonu należy zwrócić uwagę nie tylko na jej parametry techniczne, ale także na rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne zaimplementowane przez producenta, które pozwolą efektywnie, bezpiecznie i komfortowo przecinać powierzchnie betonowe i asfaltowe. Poznaj piły do cięcia betonu najbardziej renomowanych marek na rynku.

Przecinarka jezdna Jazon PJ 400

Piły do cięcia betonu Jazon PJ 400 to kompaktowe przecinarki jezdne wyposażone w silnik benzynowy Honda GX 390. Urządzenia te pozwalają na wykonywanie cięć o maksymalnej głębokości do 140 mm, a także są kompatybilne z tarczami o średnicy do 400 mm. Piły Jazon PJ 400 rozpędzają tarczę do 2720 obr./min, wyposażone są w 30-litrowy zbiornik na wodę i ważą 125 kg, co czyni z nich wyjątkowo mobilne urządzenia.

Przecinarka jezdna Husqvarna FS 400 LV

Jest to wytrzymały i funkcjonalny model przecinarki z silnikiem benzynowym o mocy 8,7 kW bez własnego napędu. Piły do cięcia betonu Husqvarna FS 400 LV to konstrukcje o niskim środku ciężkości oraz odpowiedniej stabilności i wyważeniu, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do mniejszych prac przy cięciu nawierzchni asfaltowych i betonowych. Prezentowany model pozwala ciąć nawierzchnie na maksymalną głębokość 162 mm. Husqvarna FS 400 LV jest kompatybilna z tarczami o średnicy do 450 mm, a jej całkowita waga to zaledwie 99 kg.

Przecinarka jezdna Wacker Neuson BFS 1350

Przecinarki Wacker Neuson serii BFS 1350 to wyjątkowe piły do cięcia betonu i asfaltu, które wyróżniają się doskonałą jakością oraz szybkością cięcia, dzięki czemu gwarantują cichą, komfortową i wydajną pracę. Prezentowana piła do cięcia betonu wyposażona jest w centralny punkt podnoszenia, dzięki czemu nawierzchni najpierw dotykają koła tylne, a dopiero ostrze tnące.  Urządzenie posiada bardzo duży zbiornik na wodę o pojemności 32 l, a także spory zbiornik na paliwo mieszczący 6,1 l benzyny. 

Sercem maszyny jest spalinowy silnik Honda GX390 o pojemności skokowej 389 cm3 i mocy 8,7 kW. Szeroki rozstaw osi, koła z łożyskami kulkowymi i rama o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie zapewniają wysoką stabilność kierunkową. Trwale nasmarowane łożyska redukują konieczność prac konserwowych, a niskie wibracje poniżej 5 m/s2 przenoszone na dłoń/ramię zwiększają komfort pracy operatora. Piły do cięcia betonu Wacker Neuson BFS 1350 zużywają 4,3 l paliwa na godzinę i rozpędzają tarczę do 2200 obr./min. Maksymalna głębokość cięcia to 195 mm. Łączna waga urządzenia to 94 kg. Niska masa oraz opcjonalny uchwyt transportowy ułatwiają przenoszenie maszyny.

Similar Posts