Porady

Czas na remont, czyli jaką tapetę wybrać do pokoju?

Coraz częściej Polacy sięgają po tapety jako dekoracje ścian. Potrafią one podkreślić wystrój całego wnętrza. Bogata oferta, z jaką mamy do czynienia, niejednokrotnie skłania właśnie do takiego sposobu udekorowania naszych czterech kątów. Decyzja o tapetowaniu wymaga przemyślenia. Podobnie jak przy malowaniu niezbędne nam są przede wszystkim równe ściany, które pomogą zachować odpowiednią przyczepność naszej tapety.

Sama czynność tapetowania nie jest zbytnio skomplikowana, przygotowanie wymaga jednak kilku godzin wolnego czasu. Samodzielnie tapetując, możemy zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy, jak i również zyskać wielką satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Jaka tapeta będzie odpowiednia?

Wyboru tapety nie powinno dokonywać się zbyt pochopnie, na rynku dostępnych jest masa produktów w różnych kolorach i wzorach, coraz bardziej modne stają się fototapety. Jest to wyrób poligraficzny z nadrukowaną fotografia. Tutaj do wyboru mamy nie tylko pejzaże, ale również tapety zwierząt np. tapety koni. Należy skupić się też na materiale wykonanej tapety, tutaj możemy oczekiwać sporego wyboru. Do najpopularniejszych tapet należą:

  • Tapeta Winylowa – najpopularniejsza, jest tapeta zmywalna, pokryta warstwą wytrzymała na uszkodzenia. Idealnie nadają się do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Gwarantują odporność na tłuszcz i bród.

  • Tapety papierowe – wśród nich bez wątpienia mamy największy wybór. Nie są one odporne na uszkodzenia jak w przypadku tapet winylowych, jednak przemawia za nimi cena, która jest zdecydowanie niższa.

  • Tapety ścienne z włókna szklanego – jest to nowoczesny rodzaj tapety, które doskonale maskują niedoskonałości naszych ścian. Istotnym plusem jest możliwość pomalowania tapety tego typu.

Tapety – najmodniejsze wzory

Bogactwo, jakie mamy do dyspozycji może przyprawić nas o zawrót głowy. Nieustannie numerem jednak pozostają tapety geometryczne. Różnego rodzaju wzoru występujące w stonowanych barwach doskonale pasują praktycznie do każdego wnętrza. Nie tylko są one dobrym sposobem dekoracji, ale zarazem potrafią one poprawić optyczny odbiór pomieszczenia. Kolejnym modnym motywem, nad którym powinniśmy się zastanowić, jest motyw zwierzęcy bijący rekordy popularności. Tapety te pomogą w nietuzinkowy sposób odmienić nudne wnętrza. Prym wiodą tutaj dzikie zwierzęta, tapety we wzór tygrysów, czy też tapety koni są obecnie hitem. Jest to zdecydowanie najlepsza propozycja dla wszystkich miłośników wystroju wnętrz, inspirowanego światem przyrody.

Similar Posts