Meble

Jak wykonać komplet mebli z recyklingu i na tym zarobić?

Jak wykonać komplet mebli z recyklingu i na tym zarobić?

W sklepach można znaleźć naprawdę duży wybór produktów. Jednak z drugiej strony trudno nie odnieść wrażenia, że wszystkie produkty są bardzo podobne. Pomyślcie choćby o meblach. Choć sklepów jest wiele, a mebli dużo, to jednak nadal są one bardzo podobne. Owszem można kupić meble wyjątkowe, ale są też wyjątkowo…drogie. Dlatego warto wykorzystać recykling i przygotować meble właśnie z recyklingu. Dzięki temu będą one inne, a przy tym stylowe. Ale na tym zalety się nie kończą, bo zawsze też możecie na sprzedaży takich mebli zarobić. Zatem czas dowiedzieć się, jak je wykonać.

Trochę kreatywności i efekt „wow” gwarantowany

Czasami wystarczy trochę kreatywności i nieco chęci, a efekt może przerosnąć Wasze oczekiwania. Na pewno tak jest w tym przypadku. Otóż doradzimy Wam, jak zrobić meble z plastiku. Trzeba przyznać, że takie modele mają to „coś”, co sprawia, że trudno od nich odwrócić wzrok. A przy tym są ekologicznie. Dzięki temu, że wykorzystuje się stare przedmioty czy też takie, które chciało się wyrzucić, można nie tylko zaoszczędzić, ale człowiek nie przyczynia się do degradacji środowiska. Bazą naszych mebli będą butelki plastikowe. Otóż z nich wykonamy stolik. Na początek potrzebować będziemy 10 butelek 1,5 litrowych, a także klej do łączenia plastikowych elementów. Wszystkie butelki przyklejamy do siebie i tak w szybki sposób powstał blat stolika. Teraz potrzebować będziemy jeszcze 10 butelek i one będą pełnić rolę nóżek. Znowu przyklejamy je, tyle, że do każdego rogu naszego blatu. Zasadniczo stolik jest już gotowy. Wystarczy go nieco uatrakcyjnić i do tego celu przyda się kolorowa farba. My polecamy taką w kolorze metalicznym. Pewnie też zwróciliście uwagę, że blat jest nierówny. Dlatego należy przykleić właśnie na blat tekturę pomalowaną na na taki sam kolor i gotowe. W kilkanaście minut można zrobić stolik stylowy, nowoczesny, ale też funkcjonalny. Oczywiście potem należy jeszcze poczekać aż klej się zwiąże, a farba wyschnie.

Nieco finezji i wiele chęci, a efekt przerośnie oczekiwania

Jeżeli macie w domu sporo plastikowych ramek to także je możecie wykorzystać do przygotowania kolejnego mebla. Tutaj akurat mamy fajny pomysł na zrobienia szafki nocnej, która przyda się w sypialni. Otóż na początek trzeba wszystko rozplanować. Na taką szafkę potrzebować będziemy 10 ramek 30 x 30 cm oraz 4 nóżki drewniane. Niezbędna jest jeszcze płyta PCV. Czas więc rozpocząć pracę. Na początek na płytę przyklejacie ramki na zdjęcia. I tutaj znowu niezbędny jest mocny klej do plastiku. Jeżeli ramki mają różne kolory i są w nich zdjęcia, to super – w ten sposób zyskacie jeszcze lepszy efekt. Ale do ramek możecie włożyć też małe plakaty. W następnym kroku do płyty PCV przyklejacie nóżki. Oczywiście nie zapomnijcie zastosować łączników bądź też płyt do mocowania nóg. I gotowe. Takie meble możecie także wykonywać na zamówienie. Wystarczy wykorzystać możliwości, jaki dają media społecznościowe.

Komplet wypoczynkowy z palet

Oczywiście ciekawie prezentują się również meble z palet. Na początek należy dokładnie je oczyścić i usunąć wszelkie gwoździe czy nierówności. Całą powierzchnię trzeba też przeszlifować papierem o wysokiej gramaturze. Teraz pozostaje już tylko łączenie mebli. Otóż bazą fotela mogą być trzy palety ułożone jedna na drugą i sklejone ze sobą. Klej do drewna jest tutaj obowiązkowy. Do górnej części trzeba jeszcze zamontować, a raczej przykleić jedną paletę, którą będzie pełniła rolę oparcia. Przy czym taki meble trzeba oprzeć o ścianę, chyba, że zastosujecie wsporniki do mebli. Jeżeli wykonacie trzy takie fotele i połączycie je ze sobą, zyskacie kanapę. Możliwości je więc wiele i czas wziąć się do pracy.

Meble ogrodowe z opon

Nawet stare opony można wykorzystać i wykonać ciekawe, a wręcz bardzo oryginalne meble. Wystarczy tylko umieścić jedna oponę na drugą. Z metalowej barierki, albo starej ramy rowerowej można wykonać oparcie i do niego przymocować trzecią oponę. Rzecz jasna na takich oponach średnio wygodnie się siedzi. Dlatego warto umieścić na nich poduszki czy nawet taflę ze szkła.

Similar Posts