Porady

Ogrzewanie na podczerwień – co musisz wiedzieć o nim?

Ogrzewanie na podczerwień - co musisz wiedzieć o nim?

Nowoczesne rozwiązania dla domu są nie tylko modą, ale stanowią również praktyczne i ekologiczne podejście, które jest przecież w interesie każdego z nas.

Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie na podczerwień. Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu podczerwienią? Podpowiadamy!

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie podczerwienią to nic innego jak wykorzystywanie energii elektrycznej do generowania ciepła: fal podczerwieni. Fale podczerwone są tym samym, co promieniowanie słoneczne, tylko zamknięte w urządzeniach stworzonych przez człowieka. Fale podczerwieni mogą pochodzić z takich urządzeń jak znane nam grzejniki, a także nowoczesne panele grzewcze na podczerwień, czy maty grzewcze na podczerwień. Wszystkie nowoczesne rozwiązania znajdziecie w sieci, na przykład na stronie https://swiatlolux.pl.

Ogrzewanie na podczerwień staje się coraz popularniejsze, zarówno jeśli chodzi o wnętrza, jak i tereny użytkowe na zewnątrz budynków, na przykład tarasy i balkony. W zależności od wybranej lokalizacji warto zdecydować się na inny rodzaj ogrzewania podczerwienią.

Grzejniki na podczerwień: wady i zalety

Grzejniki na podczerwień to najprostszy sposób wysyłania fal podczerwieni do otoczenia. Co ciekawe, ogrzewanie podczerwienią nie absorbuje ciepła do powietrza: ciepło dociera wyłącznie do organizmów żywych i przedmiotów. Jakie zatem wady i zalety ma ogrzewanie na podczerwień?

  • Ogrzewanie podczerwienią nie wysusza powietrza i jest doskonałe dla osób z alergiami.

  • Fale podczerwieni rozchodzą się równomiernie, dlatego będzie nam ciepło w każdym miejscu ogrzewanego pomieszczenia.

  • Montaż ogrzewania na podczerwień jest kosztowny, chociaż stosunkowo szybko się zwraca w postaci mniejszych wydatków na ogrzewanie.

  • Ogrzewanie podczerwienią jest ekologiczne i zdrowe. Podczerwień ma korzystny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

  • Do domów przeznaczone są tak zwane długie fale podczerwieni. Używane w halach przemysłowych fale krótkie mogą negatywnie oddziaływać na wzrok.

Panele grzewcze na podczerwień i maty grzewcze na podczerwień, kiedy warto?

Wyjaśniliśmy już, że źródłem ciepła dla domu mogą być nie tylko grzejniki konwekcyjne, ale również panele grzewcze na podczerwień i maty grzewcze na podczerwień.

  • Panele grzewcze mają bardzo estetyczny wygląd i z łatwością wkomponują się w każdy styl domu. Panele grzewcze na podczerwień są montowane jak grzejniki, ale ich właściwości są bardziej zbliżone do wygodnej maty grzewczej.

  • Z kolei maty grzewcze na podczerwień to zastosowanie na sufit lub pod panele podłogowe: rozwiązanie dyskretne i równie praktyczne!

Czy ogrzewanie podczerwienią się opłaca? Zdecydowanie tak. Pod uwagę weźmy nie tylko koszty eksploatacji, ale również bezpieczeństwo dla naszego zdrowia i dobro środowiska.

Similar Posts