Porady

Najlepsze okna, drzwi i bramy garażowe

Najlepsze okna, drzwi i bramy garażowe

Pierwsze co przykuwa uwagę w każdej nieruchomości to drzwi, bramy oraz okna. To właśnie one pozwalają na komunikację ze światem zewnętrznym i decydują o bezpieczeństwie oraz komforcie użytkowania domu.

Okna
Okna są tym wyjątkowym elementem, który szczególnie wpływa na estetykę i nastrój panujący we wnętrzu mieszkania. Pozwalają napełnić pomieszczenie światłem, a ich kolorystyka wyjątkowo współgra z wystrojem wnętrza. Tymczasem równie istotne są ich parametry użytkowe takie jak bezpieczeństwo, współczynnik przenikania ciepła oraz dźwiękoszczelność. Świetnie sprawdza się uszczelnienie z EPDM dostępne w oknach typu Igloo. EPDM to nowoczesny materiał polimerowy o dużej odporności na działanie warunków atmosferycznych oraz wilgoci a ponadto zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Okna PCV posiadają wiele zalet, natomiast warto rozważyć wyposażenie domu w stolarkę aluminiową. W systemach okienno – drzwiowych istnieje możliwość montażu dodatkowych przekładek znacznie podwyższających termoizolacyjność hamując przepływ ciepła, konwekcję oraz promieniowanie. Oznacza to, że system działa na wszystkie trzy istniejące drogi przepływu ciepła, co decyduje o jego wyjątkowej skuteczności. Okna powinny być wyposażone w nowoczesne systemy antywyważeniowe.

Drzwi
Drzwi również mogą być zbudowane z różnych materiałów bazowych takich jak PCV czy aluminium. Podobnie jak w przypadku okien, powinny zapewniać odpowiednią izolację termiczną, dźwiękoszczelność oraz bezpieczeństwo. Przykładowo, drzwi Igloo Energy posiadają wszystkie niezbędne cechy a jednocześnie są oferowane w wielu dostępnych wzorach. Niski próg również jest niewątpliwą zaletą. Klienci szukający rozwiązań na długie lata z pewnością rozważą zakup drzwi aluminiowych. Ich solidna konstrukcja, wysoka szczelność, wyśmienita termoizolacyjność decydują o zadowoleniu użytkowników.

Bramy garażowe
Od bram garażowych w pierwszej kolejności niekoniecznie oczekuje się dźwiękoszczelności i termoizolacyjności, natomiast zdecydowanie muszą zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa. Wygodę i komfort użytkowania daje funkcja otwierania i zamykania bezpośrednio z wnętrza samochodu za pomocą pilota. Tymczasem na rynku są dostępne produkty, które zapewniają te wszystkie cechy, łącznie z wysoką termoizolacyjnością oraz dźwiękoszczelnością, co będzie niewątpliwą zaletą w mniejszym domach. Są to wyroby renomowanej firmy Hörmann. W zależności od ilości dostępnego miejsca na podjeździe montuje się bramy uchylne lub segmentowe. Bramy segmentowe nie wymagają dużej ilości dostępnego miejsca, są wobec tego wygodniejsze w użytkowaniu, lecz nieco droższe od bram uchylnych.

Rozwiązania na lata
Nie wystarczy jednak wybrać dobry produkt w najkorzystniejszej cenie. Kluczowy jest prawidłowy montaż. Dlatego warto postawić na firmę z doświadczeniem, która zrealizuje inwestycję kompleksowo: od doradztwa w kwestii wyboru optymalnego rozwiązania aż do montażu zapewniającego bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Warto postawić na Arex z siedzibą w Kartuzach. Jest to firma z dwudziestoletnim doświadczeniem mająca na koncie wiele udanych realizacji. Na stronie polecanej przez nas firmy http://www.arexkartuzy.pl/ można się zapoznać z ich ofertą oraz realizacjami.

Similar Posts