Porady

Jaka kostka brukowa jest najlepszym wyborem?

Jaka kostka brukowa jest najlepszym wyborem?

Kostka brukowa to produkt o szerokim zastosowaniu. Może ona przybierać różnorodne kształty, które to nadają poszczególnym powierzchnią ciekawy wygląd. Najczęściej spotykana jest brukowa kostka w kształcie kwadratu, sześciokąta oraz prostokąta. Poszczególne produkty różnią się pomiędzy sobą również wielkością oraz rodzajem tworzywa, z którego zostały wykonane. Jakie jest zastosowanie kostki brukowej?

Kostka brukowa a efektowne zdobienie wielu miejsc

Ten od lat stosowany materiał doskonale nadaje się do położenia na wielu powierzchniach na zewnątrz. Doskonale nadaje się do:

– utwardzania powierzchni w ogrodzie

– utwardzania powierzchni wokół budynku mieszkalnego

– utwardzania podjazdów

– wykończenia podłogi tarasowej

– dekoracji alejek ogrodowych

– wykańczania betonowych chodników i parkingów

Jeśli chodzi o dekorację ścieżek w ogrodzie to do tego celu doskonale nadaje się kostka o ciekawym wzorze oraz kształcie. Niezwykłego uroku każdej przestrzeni ogrodowej potrafi dodać kostka w kształcie fali. Niezależnie od tego czy jest ona wykonana z granitu czy z betonu, to zawsze prezentuje się bardzo oryginalnie.

Inną, godną uwagi jest kostka w kształcie klepsydry, która to daje bardzo ciekawe możliwości dekoracyjne. Bardzo dobrym wyborem są kostki brukowe Jadar – https://jadar.pl/. Produkty oferowane przez tego producenta prezentują się bardzo atrakcyjnie oraz są bardzo trwałe.

Zalety betonowej i kamiennej kostki brukowej

Obecnie każdy klient może wybierać pośród różnorodnych kostek brukowych. Poszczególne rodzaje różnią się pomiędzy sobą kolorem kształtem, fakturą oraz tworzywem z którego zostały wykonane. Wyróżnia się:

– kostkę brukową betonową – która powstaje podczas prasowania i wibrowania mieszanki betonowej. Jest ona bardzo odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Jej układanie nie jest trudne, a ponadto można ją łatwo utrzymać w czystości

– kostkę brukową kamienną – do produkcji której wykorzystuje się bazalt , granit lub piaskowiec. Produkty te są bardzo odporne na promieniowanie UV, mrozy, wysokie temperatury oraz kwasy. Nie ulegają one szybko ścieraniu oraz są bardzo odporne na nasiąkanie wodą. Każda nawierzchnia wyłożona taką kostką prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

– kostka brukowa z kamienia polnego – która to charakteryzuje się specyficznym kształtem. Jest tona bardzo łatwa w ułożeniu, gdyż nie trzeba zwracać dużej uwagi na to, aby poszczególne elementy idealnie do siebie przylegały.

Decydując się na zakup warto wybrać kostkę od sprawdzonego producenta, która to jest trwała oraz odporna na ścieranie. Wybierając dobry produkt można być pewnym tego, że posłuży on niezawodnie przez długie lata.

Similar Posts