Porady

Jak wybrać kask do prac na wysokościach?

Jak wybrać kask do prac na wysokościach?

Prace robione na wysokościach, to bez wątpienia branża, gdzie zapewnienie bezpieczeństwa osobie pracującej jest najważniejsze. Jeżeli pracownik popełni jakiś błąd, czy też sprzęt zostanie nieodpowiednio dopasowany, to wówczas może mieć to tragiczne zakończenie. Tutaj nie można pozwolić sobie nawet na najmniejsze błędy, a każdy pracownik, który przystępuje do takich właśnie prac musi przejść odpowiednie badania i skończyć specjalistyczny kurs. Oczywiście niezbędny jest odpowiedni ekwipunek, do którego zalicza się kask do prac na wysokościach. Jak wybrać taki kask?

Kask do prac na wysokościach – jak dopasować?

Przede wszystkim, jeżeli poszukujesz odpowiedniego kasku, to na samym początku odpowiednio dopasuj jego więźby. Bardzo ważne jest to, aby przy wprowadzaniu zaczepów więź do rowków w skorupie, paski były odpowiednio napięte. Kluczowa jest również regulacja tylnej części kasku, a więc dopasowane rozmiaru do obwodu naszej głowy. Musimy mieć na uwadze, że jeżeli kask zostanie prawidłowo dobrany, to nie będzie nas uwierał. Trzeba też zwrócić uwagę na wysokość kasku, ponieważ ma to wpływ na komfort noszenia oraz bezpieczeństwo. Kiedy kupujemy kask, to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego lekkość. Wiele osób mylnie zakłada, że im lżejszy, tym lepszy, gdyż jego waga zależy od jego konstrukcji. Oczywiście, dla jego użytkownika mniejsza waga kasku będzie po prostu bardzo komfortowa. Zawsze wybór kasku zależy również od rodzaju pracy, która jest wykonywana na wysokości. Trzeba pod uwagę wziąć ewentualne urazy, na które jest narażona jest osoba, która wykonuje prace na wysokościach.

Z jakiego materiału powinien być zrobiony kask do prac na wysokościach?

Przede wszystkim, jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać doskonałej jakości kask do prac na wysokościach, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Nowoczesne tworzywa, z których produkowane są kaski do prac wysokościowych są lekkie, wytrzymałe, jak również odporne na działanie niekorzystnych czynników. Bardzo często możemy spotkać się z kaskami, które wykonane są z polietylenu, ale równie popularne są teraz modele wykonane z kompozytów poliestrowo-szklanych. Z całą pewnością są one najbardziej wytrzymałe spośród modeli dostępnych na rynku, dlatego też są one chętnie wybierane. Ponadto, kask do prac na wysokościach powinien mieć dodatkowe elementy, które chronią wzrok, słuch, czy też znaczną część twarzy. Mogą być one kupione razem z kaskiem, ale bez problemu dokupimy je oddzielnie.

Similar Posts