Porady

Strefa wypoczynku w domu i w ogrodzie. Zobacz, jak zapewnić sobie komfort na najwyższym poziomie!

Strefa wypoczynku w domu i w ogrodzie. Zobacz, jak zapewnić sobie komfort na najwyższym poziomie!

Człowiek aż 1/3 swojego życia spędza w łóżku. Dlatego niezmiernie ważny jest dobór materaca, który zapewni mu odpowiednie podparcie i wysoki poziom komfortu. Będąc już w temacie odpoczynku, warto zwrócić uwagę też na meble, w których odprężenie można znaleźć, będąc w ogrodzie. Zobacz, jak urządzić strefę wypoczynku w domu i przed nim.

Materace kieszeniowe – uniwersalny wybór dla każdego domownika

Materace kieszeniowe, jak sama wskazuje, opierają się na równo rozmieszczonych sprężynach, które podtrzymują ciało w czasie snu, zaś mięśniom przykręgosłupowym pozwalają się rozluźnić. Ich konstrukcja bazuje na sprężynach umieszczonych w osobnych kieszonkach (stąd często używana nazwa materaca – pocket). Właśnie z racji swej budowy materac ten jest wyjątkowo cichy i komfortowy w użytkowaniu. Jest on odpowiedni zarówno dla osób preferujących spanie na plecach, jak i dla tych, które najchętniej zasypiają, ułożone na boku.

Materace bonellowe – idealne dla cięższych użytkowników

Materace bonellowe stanowią drugi rodzaj w kategorii materaców sprężynowych. Ich budowa opiera się na współpracujących ze sobą dużych sprężynach. Są one idealne dla osób o większej masie ciała. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i żywotnością, stąd też znajdują zastosowanie w komercyjnych obiektach noclegowych – hotelach, schroniskach czy apartamentach. Wytrzymują spore obciążenia i bardzo intensywną eksploatację.

Materace z pianki poliuretanowej – idealne dla małych dzieci

Ten typ materaca nie daje tak dobrego podparcia plecom jak choćby materac bonellowy czy kieszeniowy, dlatego będzie odpowiedni przede wszystkim dla użytkowników o niewielkiej masie ciała. Z uwagi na poczucie otulenia i bezpieczeństwa doskonale sprawdzi się jako wyposażenie dziecięcego pokoju. Materace z pianki poliuretanowej gwarantują też doskonałą amortyzację ruchów, co w przypadku kręcących się przez sen maluchów stanowi niewątpliwy atut. Są też stosunkowo tanie.

Wypoczynek w przestronnym ogrodzie – bez dużej kanapy ani rusz!

Zielona przestrzeń wokół domu zazwyczaj jest przygotowana z myślą o sezonowym wypoczynku. Nie może więc zabraknąć w niej funkcjonalnych i komfortowych mebli. W przypadku dużych rodzin z małymi dziećmi, które często odwiedzają znajomi, dobrym wyborem może się okazać przestronna sofa tapicerowana. Producenci mebli ogrodowych coraz częściej szyją je z wytrzymałych tkanin o podwyższonej odporności na wilgoć i zanieczyszczenia.

Jakie meble znajdą zastosowanie w niewielkim ogrodzie?

Ogród o niewielkich rozmiarach, na przykład ten, który można nabyć razem z mieszkaniem na parterze w bloku, powinien być wyposażony w meble, które można łatwo złożyć i rozłożyć. W tym przypadku sprawdzi się leżak, ale też komplet krzeseł z technorattanu – materiału, który jest wyjątkowo odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Niestraszny mu deszcz, śnieg, przymrozki, a nawet palące słońce.

Fotel wiszący do ogrodu – świetny wybór dla czytelnika

Jeśli poszukujesz chwili relaksu od szarej, nudnej codzienności i chcesz oddać się ulubionej lekturze, wiszący fotel do ogrodu stworzy Ci przestrzeń odpowiednią do wypoczynku. Zdecydowanie lepiej niż klasyczny hamak zapewnia podparcie głowie i plecom. Przytulna forma i opcja bujania pozwalają się zrelaksować. Wiszący fotel będzie świetnym wyborem w przypadku mieszkańców bloku – można go ustawić zarówno na balkonie, jak też wewnątrz pomieszczeń. Stanowi też dobrą opcję do świeżo zakładanych ogrodów, w przypadku których brak dużych drzew nie pozwala na korzystanie z tradycyjnego hamaka.

Similar Posts