Meble

Eleganckie i funkcjonalne szafy przesuwne

Konieczność zakupienia szafy ubraniowej wcale nie musi się wiązać z nabyciem mebla o ciężkim i monotonnym wyglądzie, który będzie przytłaczał pomieszczenie. Współczesne szafy na ubrania są często tak zaprojektowane, że stanowią idealne połączenie elegancji i funkcjonalności. Mają i wystarczająco dużo miejsca na garderobę, i jednocześnie na tyle efektowny wygląd, że zdobią pokój lub korytarz, w którym się znajdują.

Do małych pomieszczeń

Szafa przesuwna stanowi wymarzone wprost rozwiązanie do niewielkiej i niezbyt widnej, na przykład z oknem od strony północnej, sypialni. Drzwi szafy przy otwieraniu nie zabierają w ogóle miejsca, jak to ma miejsce w przypadku drzwi uchylnych, więc użytkowanie mebla w pokoju o małym metrażu będzie w pełni komfortowe. W tego typu pomieszczeniu doskonale będzie się też prezentowała szafa w jasnym kolorze i z lustrami z kolekcji sklepu WikiMeble, która optycznie powiększy pokój oraz wizualnie go doświetli. Decydując się na białą szafę przesuwną z lustrami na całej powierzchni drzwi, osiągniemy niezwykły wprost efekt. Wstawienie do sypialni sporego dość mebla nie tylko nie zdominuje przestrzeni, ale sprawi, że sypialnia będzie sprawiała wrażenie dużo większej.

Nie tylko do sypialni

Nowoczesne szafy z przesuwnymi drzwiami sprawdzają się także w przedpokoju. Zastosowanie w nich drzwi na prowadnicach powoduje, że meble te stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie również w bardzo wąskich i niedużych korytarzach. Korzystanie z szafy jest bezproblemowe także wtedy, gdy stoi ona w pobliżu wejścia do domu czy do pokoju dziennego, gdyż otwieranie i zamykanie drzwi mebla w najmniejszym stopniu nie zakłóca poruszania się po wąskim przedpokoju. Szafa przesuwna w korytarzu z powodzeniem zastąpi lub uzupełni wieszak na ubrania i sprawi, że na niewielkiej przestrzeni łatwiej będzie zachować porządek, gdyż każda kurtka, płaszcz czy szalik zyska swoje stałe miejsce.

Jako garderoba

Nie we wszystkich mieszkaniach czy nawet domach jednorodzinnych możliwe jest wygospodarowanie specjalnego pomieszczenia na garderobę. Tę funkcję może z powodzeniem pełnić szafa przesuwna z drążkiem na wieszaki, z przestronnymi półkami i pojemnymi szufladami. W zaprojektowanej w przemyślany sposób szafie znajdzie się miejsce zarówno na garnitury i wizytowe sukienki, jak i na swetry czy odzież sportową.

W roli garderoby sprawdzi się na pewno duża trzydrzwiowa szafa przesuwna z kolekcji sklepu WikiMeble – https://www.wikimeble.pl/SZAFY/SZAFY_PRZESUWNE. Mebel posiada lustra, efektowne podświetlenie i w dolnej części bardzo praktyczne i łatwo wysuwające się szuflady, które można przeznaczyć nie tylko na ubrania, ale także na bieliznę, torebki czy takie dodatki do stylizacji jak szale czy apaszki.

Similar Posts