Meble

Styl rustykalny we współczesnych wnętrzach

Styl rustykalny we współczesnych wnętrzach

Wnętrze wiejskiego domu, pełne ciepła i pachnące drewnem, minimalistyczne, ale bardzo przytulne. Brzmi jak marzenie niejednego mieszczucha, tymczasem nature style, czyli styl rustykalny jest możliwy do osiągnięcia w każdej przestrzeni, także miejskiej!

Rustic to z języka angielskiego określenie oznaczające coś wiejskiego, swojskiego. Styl rustykalny nawiązuje do wystroju wnętrz widywanego na przełomie XIX i XX wieku, zwłaszcza w Anglii. Domy wyposażano wtedy skromnie, meble były drewniane, surowe. W XXI wieku doceniono styl rustykalny za jego prostotę i minimalizm – z czym najlepiej zestawić Meble Rustykalne? Odpowiedź poniżej.

Wszystkie odcienie stylu rustykalnego

Paleta barw w przypadku nature style, tak jak wskazuje sama nazwa, to kolory odzwierciedlające naturę. Biel, stonowana zieleń, pastele pojawiają się zarówno wśród mebli, jak i dodatków. Styl ten lubi się z cegłą, drewnem, dodatkami w postaci ceramiki i roślin doniczkowych. 

Gdzie sprawdzi się najlepiej?

Wiejski, przytulny klimat pasuje do kuchni. Dzięki odpowiedniej aranżacji nawet nowoczesne mieszkanie w bloku uzyska ciepło i sprawi wrażenie wiejskiego domku babci za miastem. Aby uzyskać efekt rustykalnego klimatu nie trzeba od razu decydować się na generalny remont – doskonałą bazą będzie drewniana podłoga i proste meble, które można z łatwością postarzyć domowymi metodami. Do tego wystarczy dobrać kilka klimatycznych dodatków, w stylu polskiego lub angielskiego folkloru. Istotnym elementem kuchni lub jadalni jest duży drewniany stół, przy którym może zebrać się cała rodzina i goście – rustykalność to bowiem nie tylko meble, ale przede wszystkim ciepło rodzinnego ogniska.

Styl rustykalny to również dobry pomysł na urządzenie gustownego salonu. Miękka sofa z lnianą narzutą i wzorzystymi poduchami, funkcjonalne komody drewniane o wyraźnych słojach drewna, kominek – dzięki nim uzyskasz prawdziwie sielską atmosferę. W salonie w klimacie nature style nie ma miejsca dla sztucznych materiałów, jaskrawych kolorów i zimnej barwy światła.  Marzysz o rustykalnym pokoju do pracy? Wybierz białe biurko, które najlepiej zaprezentuje się na tle surowej ceglanej ściany. Tutaj również nie może zabraknąć dodatków w postaci ozdobnych tkanin, ceramiki na półkach, czy wiklinowego kosza na czasopisma.

Styl rustykalny lubi się ze skandynawskim – łączy ich prostota, niewymuszona elegancja, mnóstwo drewna, kamienia i ciepłe światło. Nature style daje nieograniczone pole do popisu w każdej przestrzeni – warto się z nim zaprzyjaźnić!

 

 

Similar Posts