Porady

Czym charakteryzują sie nowoczesne drzwi wejściowe do domu?

Czym charakteryzują sie nowoczesne drzwi wejściowe do domu?

Drzwi zewnętrzne są integralną częścią każdego domu i stanowią jego wizytówkę. Obok okien są jego najbardziej newralgicznym punktem, gdyż to przez nie wydostaje się najwięcej ciepła. Każde drzwi zewnętrzne powinny współgrać z kolorystyką elewacji, a jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Z tego względu warto sprawdzić, które z dostępnych na rynku modeli sprostają oczekiwaniom właściciela domu.

Czym powinny charakteryzować się drzwi wejściowe do domu? 

Drzwi wejściowe do domu muszą łączyć w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny design. W związku z tym, iż Polska znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, a sezon grzewczy potrafi trwać tutaj nawet dziewięć miesięcy, ich solidna konstrukcja powinna zapewnić doskonałą izolację, która właścicielowi budynku pozwoli znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Osoby ceniące klasyczne rozwiązania mają do wyboru drzwi drewniane oraz metalowe. Nowoczesne wzornictwo sprawia, iż doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu. Wykonane z wysokiej klasy materiałów, podkreślają prestiż lokalu. Strona mikea.eu/products/jednoskrzydlowe-drzwi-do-domow/ zawiera szczegóły dotyczące  drzwi jednoskrzydłowych.

 

Co wyróżnia drzwi pasywne pośród pozostałych dostępnych na rynku modeli drzwi zewnętrznych?

Budownictwo pasywne zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Jego głównym zadaniem jest maksymalna oszczędność energii, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu mieszkania.

Drzwi pasywne chronią wnętrze domu, a także mieszkańców przed:

  • Wilgocią,
  • Hałasem z zewnątrz,
  • Włamywaczami,
  • Niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
  • Utratą ciepła,

Innowacyjna konstrukcja drzwi pozwala akumulować ciepło zgromadzone w pomieszczeniu. W perspektywie roku pozwala to oszczędzić znaczne sumy pieniędzy. Pomimo, iż kosztują o kilkadziesiąt procent więcej od tradycyjnych drzwi, ich zakup szybko się zwraca. Z tego względu na inwestycję w drzwi pasywne decyduje się coraz więcej naszych rodaków.

Każda para drzwi pasywnych posiada termoizolacyjną ościeżnicę okleinową, a także zawiasy z możliwością regulacji bez demontażu skrzydła. Wielopunktowy zamek z automatycznym ryglowaniem, stanowi skuteczne zabezpieczenie przed włamywaczami. Skrzydło w drzwiach pasywnych wypełnione jest pianką poliuretanową, a dodatkowa uszczelka dodatkowo podnosi szczelność drzwi w części progowej. W każdych drzwiach można zastosować specjalne zabezpieczenia antywłamaniowe, które oprócz ryglowania posiadają antywłamaniowe wkładki z trójwymiarowym zabezpieczeniem chroniącym przed otwarciem wytrychem i przewierceniem oraz wyrwaniem i ukręceniem. Najczęściej wykonane są z aluminium, bądź połączenia lekkiego tworzywa z litym drewnem.

Drzwi pasywne z linii Thermika Pasiv udowadniają, iż idealnym uzupełnieniem drzwi zewnętrznych jest szkło. Delikatne przeszklenia nadają im szlachetności, a także lekkości. Pełnią również funkcje praktyczne, gdyż pozwalają zweryfikować, kto znajduje się po drugiej stronie wejścia. Specjalne wzmocnione szkło, odporne jest na uszkodzenia, a jego niewielkie rozmiary uniemożliwiają przedostanie się do środka.

Similar Posts