Porady

Co wyróżnia lustra w stylu boho?

Co wyróżnia lustra w stylu boho?

Jeśli lubisz etniczne klimaty i stawiasz na eklektyczny wystrój domu, w którym przeplatają się ze sobą przedmioty eleganckie i wykonane z materiałów naturalnych, atrakcyjnym dodatkiem do wystroju takiego wnętrza może być lustro boho. To w zdecydowanej większości przypadków są to przedmioty o okrągłym kształcie, uzupełnione ramą wykonaną z drewna, rattanu, trawy morskiej lub juty, które wyglądem nawiązują do motywu słońca.

Okrągły kształt lustra

Jednym ze znaków rozpoznawczych luster w stylu boho jest ich charakterystycznie okrągły kształt wzorowany na tarczy słonecznej. Brak kątów sprawia, że przedmioty wydają się delikatniejsze, a to z kolei dobrze komponuje się z artystycznym, płynnym stylem aranżacji eklektycznych wnętrz mieszkalnych. Warto przy tym zaznaczyć, że typowe lustro boho nie musi być zawsze okrągłe. W sprzedaży znaleźć można tego typu lustra o owalnych, wyraźnie wydłużonych kształtach. Tarcze takich luster wciąż pozbawione są jednak ostrych kątów, co w zasadniczy sposób odróżnia je od prostokątnych i kwadratowych luster zwykle stosowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i skandynawskim.

Rama lustra w stylu boho

Znakiem rozpoznawczym wielu tradycyjnych luster boho są etniczne ramy, które formą wykonania nawiązują do wyglądu korony słonecznej. Najczęściej powstają one z materiałów naturalnych, takich jak drewno, rattan (materiał produkowany z palm), trawa morska czy juta. W wielu przypadkach ramy wykonywane są ręcznie, co nadaje im bardziej unikalny i artystyczny charakter. Odnosi się to przede wszystkim do designerskich luster z ramami zaplatanymi z trawy morskiej lub juty. Sznurki i liny wyplatane z materiałów naturalnych to jeden ze znaków rozpoznawczych wielu współczesnych aranżacji w stylu boho. Nic więc dziwnego, że typowe lustro boho jest uzupełnione ręcznie plecioną ramą z trawy morskiej, o kształcie nawiązującym do korony słońca. W sprzedaży znaleźć można również lustra z ramami sztywnymi, wykonanymi z twardszego materiału, jakim jest rattan lub drewno. W tym ostatnim przypadku ramy często wzbogacane są dodatkowymi akcentami etnicznymi w postaci frędzli lub charakterystycznych chwostów.

Głównymi elementami wyróżniającymi lustra boho jest ich specyficzny kształt, forma ramy oraz rodzaj użytych do jej wykonania materiałów. Lustra są pozbawione ostrych kątów, a ich wygląd często nawiązuje do kształtu słońca. Ramy najczęściej powstają z materiałów naturalnych i w wielu przypadkach są zdobione sznurkami, frędzlami oraz chwostami, co podkreśla ich etniczny, niezwykle oryginalny charakter.

Similar Posts