Porady

Napędy do bram przesuwnych i garażowych – przegląd rozwiązań

Napędy do bram przesuwnych i garażowych – przegląd rozwiązań

Automatyzacja procesu otwierania wjazdu na posesję lub do garażu podnosi komfort życia kierowców. W artykule przedstawiamy przegląd rozwiązań oraz omawiamy najważniejsze parametry i zalety, jakimi cechują się nowoczesne napędy do bram przesuwnych i garażowych.

Samodzielne otwieranie czy zamykanie bramy wjazdowej, szczególnie podczas siarczystych mrozów czy obfitych opadów atmosferycznych, nie należy do przyjemnych zadań. Również, gdy kierowcą pojazdu jest osoba z niepełnosprawnością narządu ruchu, wjazd na posesję może być utrudniony. Na szczęście na rynku są dostępne napędy bram przesuwnych i garażowych, które automatyzują proces, umożliwiając otwarcie konstrukcji bramowej bez wychodzenia z samochodu.

Co to są napędy do bram przesuwnych?

Klienci sklepów internetowych często nie wiedzą, co to są napędy do bram przesuwnych. Urządzenia należące do tego segmentu produktów służą do automatycznego sterowania przesuwanymi wzdłuż ogrodzenia konstrukcjami bramowymi – ich otwierania oraz zamykania, bez potrzeby wykonywania tych czynności ręcznie. Produkty zazwyczaj wykorzystują wydajny napęd elektryczny oraz specjalnie zaprojektowaną listwę zębatą do przemieszczania bramy przesuwnej.

Wysokiej klasy produkty znajdują zastosowanie zarówno w obiektach komercyjnych, jak i domach jednorodzinnych czy zakładach przemysłowych. Solidne i wytrzymałe mechanizmy napędowe zapewniają doskonałe efekty pracy nawet w przypadku konieczności poruszania ciężką konstrukcją bramową. Napędy bram przesuwnych charakteryzują się dużą siłą ciągu i mogą pracować również w trakcie obfitych opadów deszczu lub śniegu z narażeniem na niskie temperatury.

Profesjonalne rozwiązania z zakresu automatyki bram przesuwnych można znaleźć w sklepie internetowym EC System pod adresem: https://sklep-ecsystem.pl/category/automatyka-bramowa-naped-do-bram-przesuwnych

Jak działają napędy do bram garażowych?

Automatyczne podnoszenie oraz opuszczanie drzwi wjazdowych przy pomocy wydajnych siłowników i mechanizmów napędowych to istota tego, jak działają napędy do bram garażowych. W zależności od potrzeb użytkownicy mogą dobrać produkty, które poruszają konstrukcją bramową przy pomocy ramion na szynach, na które napęd jest przenoszony przy użyciu łańcucha lub paska zębatego. Przeciętna prędkość otwierania wynosi zwykle około 12 cm/sek.

Elektryczno-mechaniczne napędy bram garażowych mogą być sterowane poprzez przycisk na zewnętrznej ścianie garażu. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak zastosowanie dedykowanego pilota bezprzewodowego lub aplikacji mobilnej. Wówczas dostęp do urządzenia otwierającego bramę garażową ma tylko upoważniona osoba. Same centralki bramowe często mogą współpracować z systemami kontroli dostępu oraz instalacjami alarmowymi.

Wysokiej klasy napędy do bram garażowych w dobrej cenie można znaleźć w ofercie sklepu internetowego EC System pod adresem: https://sklep-ecsystem.pl/category/automatyka-bramowa-napedy-do-bram-garazowych

Napędy do bram przesuwnych i garażowych – najważniejsze parametry

Użytkownicy coraz częściej decydują się na zakup i montaż profesjonalnej automatyki bramowej. Poniżej omawiamy najważniejsze parametry, jakimi cechują się nowoczesne napędy do bram przesuwnych i garażowych.

  • Przeznaczenie: domowe, półprzemysłowe, przemysłowe.
  • Maksymalna waga bramy, jaką może obsłużyć napęd.
  • Prędkość liniowa posuwu oraz graniczna liczba cykli na dzień.
  • Klasa ochrony IP, w jakiej zostało zaprojektowane urządzenie.
  • Możliwość sterowania jednym przyciskiem.

Warto również zwrócić uwagę na implementację ręcznego mechanizmu zwalniającego, system łagodnego startu i stopu oraz obecność fotokomórek, które zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa eksploatacji.

Niezawodny napęd do bramy przesuwnej i garażowej

Jeżeli szukasz prostego sposobu na automatyzację konstrukcji bramowej, to wybierz niezawodny napęd do bramy przesuwnej i garażowej z szerokiego asortymentu sklepu internetowego EC System. Doświadczeni specjaliści pomogą Ci w doborze najlepszego rozwiązania

Similar Posts