Dekoracje

Passe partout skupia większą uwagę na zdjęciu

Passe partout skupia większą uwagę na zdjęciu

Passe partout to niebanalny i prosty sposób ozdobienia ścian, oraz oprawy zdjęć i grafik. Polega na dobraniu kartonów w różnych kolorach, które mają wycięty środek – w którym umieszcza się fotografię lub obrazek. Produkowane przez Galerię Ram passe partout to świetny sposób na wyeksponowanie i jednoczesną ochronę oprawionej pracy. Jest to tylko elegancki sposób oprawiania wielu dzieł – idealnie sprawdzi się w nim fotografia, rysunek lub ozdobny haft.

W ofercie sklepu Galeria Ram znajdują się kartony passe-partout w 140 kolorach, bezkwasowe,
o PH 7,5-8,5, które wycinane są przez profesjonalną maszynę Wizard 8000 Computerized Mat Cutter. Zaawansowany sprzęt pozwala na wykonanie najbardziej oryginalnych zleceń. Zrealizować tu można passe-partout pojedyncze i podwójne, ze zdobieniem oraz typu v-grawer, elipsy i koła. Wśród naszych umiejętności znajduje się także foto passe-partout, czyli passe-partout z wsuwanym zdjęciem, które oparte jest o kartonową nóżkę – przez co idealnie nadaje się do postawienia na biurku czy półce. Wykonujemy foto passe-partout z dowolnymi okienkami na zdjęcia oraz w pełnej gamie kolorystycznej, w pięciu formatach: 9×13, 10×15, 13×18, 15×21 i 18x24cm.

Zalety passe partout

Głównymi zaletami ram passe partout – poza piękną oprawą i wyeksponowaniem fotografii lub malunku jest oddzielenie ramy i otoczenia od zdjęcia. Ramka passe partout jest zazwyczaj jednolitą powierzchnią, tworzy spokojną i wyciszającą kompozycję. Kartonowe tło passe-partout tworzy przestrzeń pomiędzy fotografią a szybą – w ten sposób mamy gwarancję, że zdjęcie nie przylgnie
do szkła. Należy pamiętać, że zdjęcie zamknięte w ramie passe partout wygląda niepowtarzalnie
i bardzo profesjonalnie, a osoba przyglądająca się fotografii z pewnością doceni jej każdy szczegół. Kartonowe tło w dopasowanej do zdjęcia i jego klimatu kolorystyce skupia zdecydowanie większą uwagę na jego detalach. Warto o tym pamiętać, gdy budujemy klimat ściany lub półki, na której ustawimy ramki w stylu passe partout lub gdy chcemy komuś wręczyć tak ozdobioną pracę. 

Warto zadbać, aby rama dopasowana do passe-partout synchronizowała się ze zdjęciem. Rama może być drewniana lub aluminiowa, może mieć kontrastujący kolor, ale musi tworzyć całość.

Zasada oprawiania fotografii w stylu passe partout jest prosta

Należy pamiętać o tym,
by do małych zdjęć dobrać szerszą ramkę, a do dużych – węższą. Szerokość ramki powinna być dopasowana do ekspresji zdjęcia, Galeria Ram rekomenduje dopasowanie według klucza: im większy spokój panuje na fotografii, tym ramka powinna być szersza.

Similar Posts