Porady

Wykorzystanie plastrów drewnianych jako ozdoby na wesele

Wykorzystanie plastrów drewnianych jako ozdoby na wesele

Dzień ślubu i przyjęcia weselnego powinien być najpiękniejszym i najbardziej wzniosłym wydarzeniem w życiu państwa młodych. Dlatego też przygotowania do tego dnia trwają nieraz nie tylko wiele miesięcy, ale nawet lat. Zazwyczaj obowiązki planowania wydarzenia przejmuje w dużej części panna młoda i jej rodzina. Jej przyszły mąż oczywiście również partycypuje w obowiązkach, jednak w mniejszym stopniu. Popularnym trendem jest również zatrudnianie specjalnych ślubnych konsultantów, którzy pomagają zachować spójność takiego eventu. Szczególnie że posiada on właściwie dwa kulminacyjne momenty – składanie przysięgi w kościele lub urzędzie oraz samo przyjęcie weselne. To jakie dekoracje weselne wykorzystać, spędza sen z powiek wielu osobom.

Dekoracje w kościele wykorzystujące plaster drewniany

Ludzie dbają nie tylko o to by miejsce przyjęcia weselnego miało piękne dekoracje. Aktualnie również kościół czy inne miejsce, w którym odbywa się ceremonia zaślubin jest zdobione kwiatami i dekoracjami. Nietypowym elementem, który można wykorzystać w tworzeniu wiązanek jest plaster drewniany. Z jednej strony może on stanowić samodzielny element dekoracyjny, z drugiej strony może być uzupełnieniem wiązanek kwiatowych i innych tego typu ozdób. Dekoracje weselne z drewnianych plastrów doskonale wyglądają we wnętrzach pomieszczeń drewnianych. Dzięki temu stylizacja kościoła czy urzędu staje się spójna. Wykorzystując taki element ozdobny można połączyć dwa nurty – klasyczny wygląd pomieszczeń i nowoczesne zdobnictwo wykorzystane, jako motyw przewodni przyjęcia. Plastry drewniane sprawdzą się również do ozdoby coraz popularniejszych ceremonii, które odbywają się na wolnym powietrzu. Będą wtedy zarówno elementami dekoracyjnymi, jak i mogą stanowić podstawę innych ornamentów, jeśli podłoże nie należy do najrówniejszych. To elementy, które można wykorzystać w wielu sytuacjach na ceremonii zaślubin.

Dekoracje weselne

Planowanie dekoracji weselnych obejmuje również wystrojenie pomieszczenia, w którym odbędzie się przyjęcie oraz jego otoczenia. Plaster drewniany dekoracja na wesele to ciekawe rozwiązanie, gdy chodzi o przygotowanie całości sali. Można wykorzystać go do planowania rozkładu stolików, jako tacę na wiązanki ozdabiające stoły, a nawet po połączeniu kilku takich elementów, jako ciekawe tło znajdujące się za stolikiem młodej pary. Plaster drewniany jest zatem bardzo uniwersalnym rodzajem dekoracji. Warto rozważyć taki element, szczególnie w sytuacji, gdy przyjęcie planowane jest w stylu rustykalnym, boho czy tradycyjnym. Dekoracje weselne z drewnianych plastrów mogą być również interesującym przejściem pomiędzy nowoczesnymi elementami wystroju i tradycyjną koncepcją polskiego wesela. Tak na prawdę plaster drewniany dekoracja na wesele może być użyty w wielu sytuacjach i ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia osoby tworzącej ozdoby.

Plastry drewniane jako ozdoba stołów na przyjęciu weselnym

Niezależnie od tego, czy stoły na wesele dekorowane są przez samych państwa młodych, przez dekoratorkę i jej ekipę czy też pracowników lokalu, w którym będzie przyjęcie można narzucić pewien rodzaj koncepcji w wystroju stołów. Drewniane plastry mogą być, zatem ciekawym elementem dekoracyjnym. Jednak nie tylko stoły w głównej jadalni mogą zostać ozdobione wiązankami z wykorzystaniem tej dekoracji. Coraz większą popularnością cieszą się oddzielne, tematyczne stoły w formie szwedzkiego bufetu.
1. Wiejski stół zastawiony jest tradycyjnymi potrawami polskiej kuchni: są tu wędliny, wędzone sery, ryby czy nawet tradycyjny bimber. Wszystkie one doskonale będą wyglądać ozdobione właśnie plastrami drewna. Doda to wszystko wiejskiego charakteru i będzie wyglądało bardzo spójnie.
2. Równie dobrze wyglądać na drewnianych plastrach będą słodkie wypieki i inne łakocie.
3. Także kolorowe drinki mogą zostać postawione na takiej dekoracji jeśli państwo młodzi zdecydują się i na taką atrakcję.

Wizytówki dla gości

Jeśli sposób dekoracji na przyjęciu weselnym ma być spójny można małe plastry drewna wykorzystać, jako wizytówki dla gości. Dekoracje weselne z drewnianych plastrów będą umieszczone na miejscy wybranym dla każdego z zaproszonych gości. Również cały plan ustawienia stołów i usadzenia gości może być przygotowany na drewnianych plastrach. Goście po wejściu na salę z pewnością zwrócą uwagę na taki element dekoracyjny. Dzięki temu rozsiądą się na wyznaczonych do tego miejscach. Jeśli wesele odbywa się w rustykalnym stylu takie dekoracje będą się sprawdzały w wielu miejscach, szczególnie że nie należą one do najdroższych i są łatwe do zaaranżowania. Nawet osoba tworząca dekoracje po raz pierwszy na własne przyjęcie poradzi sobie z ich wykorzystaniem. Stąd coraz większa popularność tego typu rozwiązań na przyjęciach weselnych. Oczywiście wszystko należy dopasować do stylu przyjęcia i cieszyć się wraz z rodziną niesamowitym i pięknym dniem.

Prezenty od państwa młodych dla weselników – element dekoracji

Przyjmuje się, że tradycyjnie po zakończeniu przyjęcia weselnego państwo młodzi ofiarowują mały podarek zgromadzonym gościom. Zazwyczaj jest to pudełko ze słodkim upominkiem w postaci wypieków, coraz częściej również w pudełku znajdują się małe upominki typu słoiczek miodu czy buteleczka alkoholi. Fizyczną pamiątką są magnesy z młodymi czy ozdobne figurki. Plaster drewniany również może być dołączony do paczki. Szczególnie jeśli ma on wypalony napis. Po powrocie do domu będzie dla gości stanowił nie tylko sentymentalny drobiazg, ale także może być użytkowany, jako podkładka pod kubek czy ozdoba stołu. Dekoracje weselne z drewnianych plastrów mogą być różne i ich wykorzystanie zależy jedynie od fantazji.

Partnerem artykułu jest firma Ewood, posiadająca w swojej ofercie plastry drewna – https://ewood.pl/drewno/plastry

Similar Posts