Porady

Sopockie nieruchomości – przegląd cen

Sopockie nieruchomości – przegląd cen

Sopot to miasto o wielu obliczach. Współistnieją tutaj obok siebie turystyka nadmorska, rozrywka i kultura. A to wszystko, ze spokojem i radością przyjmują mieszkańcy Sopotu, którzy kochają swoje miasto. Z pewnością warto zamieszkać w Sopocie – pytanie tylko, ile to kosztuje? W artykule poniżej podpowiadamy, jak obecnie wygląda rynek nieruchomości w tym mieście.

Sopot przyciąga nowych mieszkańców

O zaletach Sopotu można opowiadać godzinami. To jedno z topowych miast w Polsce, gdzie bardzo przyjemnie się mieszka, ze względu na jego dynamiczny rozwój, do którego niewątpliwie przyczyniła się rosnąca z roku na rok popularność, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. O Sopocie mówi się, że to Saint Tropez Północy i coś w tym jest. Miasto doceniają nie tylko Polacy, którzy przez cały rok przyjeżdżają tutaj na wypoczynek, czy chociażby na Festiwal w Sopocie, ale również zagraniczni goście. Coraz więcej osób dostrzega w Sopocie miejsce, w którym warto zamieszkać nie tylko na wakacje, ale na dłużej. Wobec tak dużego zainteresowania mieszkaniami, deweloperzy w Sopocie wciąż starają się znaleźć nowe miejsca pod budowę inwestycji, zarówno do zamieszkania własnego, jak i z przeznaczeniem inwestycyjnym, na przykład na wynajem.

Cenowy zawrót głowy

Z uwagi na fakt, że Sopot jest na liście najbardziej poszukiwanych lokalizacji do zamieszkania, średnia cena mieszkania od dewelopera w Sopocie kształtuje się na poziomie prawie 14 000 zł. A zdarzają się i wyższe. Ten fakt zupełnie nie dziwi, biorąc pod uwagę wzrost ceny za mkw. mieszkania w stanie deweloperskim w całej Polsce.

Podobnie jest w Sopocie – w relacji do zeszłego roku, ceny wzrosły o 5%. Można oczywiście poszukiwać mieszkań na rynku wtórnym, jednakże trzeba pamiętać, że w przypadku Sopotu, oglądając oferty można znaleźć mieszkania, których metr kosztuje bagatela 25 000 zł. Taki cenowy zawrót głowy jest możliwy właśnie ze względu na ogromną popularność miasta, lokalizację i szereg atrakcji. A ponieważ walory miasta doceniają zagraniczni inwestorzy, którzy zapłacą za wysoką jakość i wyjątkowość projektu – ceny stają się wybitnie zawrotne.

Inwestycje warte uwagi

Na rynku wtórnym z pewnością znajdziemy wiele ofert lokali wykończonych i wyposażonych, w wysokim standardzie, a ponadto zapewniających dodatkowe korzyści przyszłym mieszkańcom. Parkingi, windy, prywatne siłownie, czy strefy z basenami – to nic nadzwyczajnego dla klienta, który tego oczekuje i poszukuje. Na wyjątkowe perełki z rynku wtórnego od czasu do czasu w Sopocie można trafić. I takie nieruchomości znikają z rynku w mgnieniu oka, co tylko potwierdza fakt, że jest zapotrzebowanie na drogie mieszkania i apartamenty.

Zaś rynek nowych mieszkań w Sopocie, oferuje obecnie mieszkania w kilku atrakcyjnych lokalizacjach, zapewniając przyszłym mieszkańcom lub inwestorom poszukującym mieszkań z przeznaczeniem na wynajem, odpowiednią jakość i szereg udogodnień – funkcjonalne układy mieszkań, bezpieczne hale garażowe, miejsca do rekreacji wewnątrz osiedla lub budynku i różnorodne metraże, dostosowane do potrzeb różnych klientów. Sopot ma swój urok i rządzi się swoimi prawami, także na rynku nieruchomości.

Similar Posts