Porady

Jak uniknąć smug w kabinie prysznicowej?

Jak uniknąć smug w kabinie prysznicowej?

Świeżo kupiona kabina prysznicowa zachwyca swoim wyglądem, jednak zazwyczaj nie trwa to długo. Pojawia się najgorszy koszmar, czyli wszechobecne smugi. Jeśli nie chcemy regularnie szorować prysznica, możemy wyrobić sobie jeden prosty nawyk i zainwestować w małe, tanie akcesorium, które pozwoli nam zapomnieć o smugach i cieszyć się czystymi szybami kabiny prysznicowej. Mowa oczywiście o ściągaczce, którą warto stosować po każdej kąpieli.

Niepozorny sprzęt, który zmienia życie

Ściągaczka do okien, choć jej pierwotne przeznaczenie było zgoła inne, często jest wykorzystywana w domach do pozbywania się wody ze ścian kabin prysznicowych. Prosty patent – kawałek gumy zamontowany na wygodnej rączce – sprawia, że każda szyba staje się krystalicznie czysta bez nieestetycznych zacieków.

Model Leifheit przede wszystkim oferuje wysoką jakość wykonania, a co za tym idzie – wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Miękka guma nie rysuje powierzchni, z którymi ma styczność, a regulowana prowadnica pozwala dopasować sprzęt do miejsc, które chcemy czyścić.

Ściągaczka – uniwersalny sposób czyszczenia szyb

Nikt nie powiedział, że ściągaczki należy używać tylko do okien i kabin prysznicowych. Można ją z powodzeniem wykorzystać do czyszczenia wszystkich powierzchni o podobnych właściwościach. Z tego powodu warto ją mieć w swoim domu. Ściągaczka marki Leifheit świetnie dopasowuje się nawet do trudno dostępnych miejsc, a dzięki możliwości zamontowania jej na drążku, można nią czyścić nawet wysoko umiejscowione okna.

Teraz wystarczy tylko mieć ściągaczkę w pobliżu prysznica lub wanny z parawanem prysznicowym. Wytarcie ścianek po każdej kąpieli zajmie nam zaledwie kilka sekund, a jest lepszym rozwiązaniem niż pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Smugi i zacieki staną się tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.

Domownicy mogliby nie wykazać entuzjazmu, gdyby okazało się, że szyby w kabinie prysznicowej za każdym razem trzeba wycierać szmatką. Ściągaczka jest jednak wygodna i błyskawiczna w użyciu. Dzięki niej będziesz długo cieszyć się czystością w łazience. Więcej o ściągaczkach do okien znajdziesz na stronie Leifheitsklep.pl

Similar Posts