Meble

Duży czy mały narożnik do salonu: co lepsze?

Duży czy mały narożnik do salonu: co lepsze?

Co lepiej wybrać? Mały, czy duży narożnik do salonu? Odpowiedź wydaje się oczywista: zależy od wielkości pokoju dziennego. Okazuje się, że to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do czytania!

Mały narożnik do salonu: wady i zalety

Obecnie na topie są wnętrza nowoczesne oraz takie, które łączą sielski, ciepły styl domowego ogniska z nowoczesną elegancją. Podstawą dla różnych wystrojów jest estetyczne zagospodarowanie przestrzeni, która nawet w małych mieszkaniach nie będzie sprawiała wrażenia zagraconej. Z tego względu często stawiamy na mały narożnik do salonu. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

  • Małe narożniki do salonu łatwo można wkomponować w niewielką przestrzeń.

  • Łatwość aranżacji i rearanżacji wnętrza z małym narożnikiem to kolejna zaleta tego rozwiązania.

  • Mały narożnik również może mieć funkcję spania.

  • Tanie narożniki do salonu to często te o mniejszych gabarytach.

Do wad małych narożników do salonu można zaliczyć ograniczoną ilość miejsca. Bardzo często mały narożnik “ginie” w większym pomieszczeniu, co wygląda mało estetycznie.

Duży narożnik do salonu dla dużej rodziny?

W projektowaniu wnętrz warto odrzucać stereotypy. Narożniki do salonu mają różne formy i style, by mogły dopasować się do stylu życia odbiorców, nie na odwrót. Zatem duży narożnik do salonu nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dużej rodziny. Może to być komfortowy dodatek dla dużego salonu. Duży narożnik do salonu nie musi mieć funkcji spania, by móc przenocować na nim gościa. Wygodne wypełnienie i miękkie obicie będą również sprzyjały popołudniowym drzemkom.

Narożniki do salonu, a wystrój wnętrz

Nie jest trudno znaleźć piękną kanapę czy narożnik do salonu. W ciągu kilku minut można znaleźć w sieci niejeden model, który wpadnie nam w oko. Warto je zapisać w zakładkach, by później zestawić z wnętrzem domu i przemyśleć ostateczny wybór.

  • Jeśli często zmieniasz kolory ścian, lubisz zmiany, wybierz narożnik do salonu, który dopasuje się do różnych aranżacji wnętrza.

  • Zastanów się, czy narożnik, który Ci się podoba, na pewno będzie komponował się z resztą otoczenia. W praktyce taki szczegół, zwłaszcza jeśli jest to kanapa, potrafi mocno irytować.

  • Zdecydowanie lepiej jest najpierw wybrać zestaw mebli, następnie kolor ścian i podłóg, a na końcu kanapę. Narożnik do salonu dobrze jest wybrać na samym końcu, ponieważ daje najwięcej możliwości wyboru. Łatwiej jest dopasować narożnik do salonu do zestawu mebli niż odwrotnie.

  • Określ mniej więcej, jaki rozmiar powinien mieć idealny narożnik do salonu. Wybieraj tylko między modelami, które spełnią ten wymóg estetyczny.

  • W dopasowaniu do wystroju wnętrza nie zapomnij o funkcjonalności narożnika. Bez względu na to, jak dużą rodzinę mamy i jak często przyjmujemy gości, narożnik jest meblem codziennego użytku. Powinien być solidnie wykonany.

  • Wybierając modne kolory obicia, można postawić na praktyczny materiał, który będzie praktyczny i estetyczny zarazem.

Możliwość zakupów online daje nam ten komfort, że bez wychodzenia z domu możemy zdecydować o wyborze mebli dla domu. Nad wyborem narożnika warto się zastanowić, by wybrać produkt, który posłuży wiele lat.

Similar Posts