Ogród

Projekt ogrodzenia – jak dopasować płot do stylu domu?

Projekt ogrodzenia - jak dopasować płot do stylu domu?

Ogrodzenie domu to element nieruchomości, który ma chronić posesję, ale także wpływać na jej estetykę. Dobrze dobrany projekt ogrodzenia doskonale wpisuje się w stylistykę domu i jednocześnie podnosi jego wartość. Jak więc dopasować płot do stylu domu?

Fot. Projekt ogrodzenia pasuje do stylu domu, jeśli powtórzone są w nim elementy wykończenia elewacji czy na przykład kolorystyka dachu domu.

Najważniejszą zasadą przy wyborze projektu ogrodzenia jest to, by korespondowało ono ze stylem architektonicznym domu. Należy zwrócić też również uwagę na otoczenie i architekturę zabudowań w jego sąsiedztwie.

Od czego zacząć, czyli projekt ogrodzenia

Aby właściwie dopasować płot do stylu domu, należy przede wszystkim zdefiniować to, czy dom jest nowoczesny czy klasyczny i tym wyznacznikiem się kierować, wybierając rodzaj ogrodzenia posesji.

W przypadku domów w stylu klasycznym płot może łączyć elementy murowane, wykonane z klinkieru czy kamienia z przęsłami z drewna lub kompozytu. Doskonale sprawdzają się też w tym przypadku przęsła żeliwne i metalowe kute z ozdobnymi elementami.

Fot. Ogrodzenie palisadowe o eleganckiej i ponadczasowej formie pasuje do domów w stylu klasycznym.

Jeśli dom jest w stylu nowoczesnym, warto postawić na ogrodzenie z metalowych kształtowników, blachy pełnej lub perforowanej albo ogrodzenie panelowe z drutu zgrzewanego. Płot pasuje do nowoczesnego domu, gdy jego kolorystyka oscyluje wokół bieli i szarości, aż po antracyt, a nawet czerń.

Fot. W przypadku projektu ogrodzenia nowoczesnego domu z powodzeniem można łączyć płot panelowy z bramą z blachy perforowanej.

Przygotowanie projektu ogrodzenia domu może być trudne i warto zwrócić się o pomoc do architekta lub producenta ogrodzeń, którzy mogą podpowiedzieć, jak zrobić projekt ogrodzenia, by spełniał on indywidualne oczekiwania.

Specjaliści przygotują projekty ogrodzenia posesji, w tym projekt techniczny i projekt budowlany ogrodzenia. W przypadku projektu ogrodzenia cena będzie zależała m.in. od stopnia skomplikowania przedsięwzięcia, w tym wielkości i ukształtowania terenu posesji.

Nowoczesny dom – nowoczesne ogrodzenie

W najlepszym wydaniu, czyli ogrodzenia nowoczesne Wiśniowski

Wybierając projekt ogrodzenia nowoczesnego, warto postawić na wysokiej jakości rozwiązania systemowe. Przykładem mogą być ogrodzenia Wiśniowski Modern. W ramach kolekcji można wybrać system ogrodzeniowy złożony z furtki, bramy dwuskrzydłowej lub przesuwnej i odpowiedniej liczby paneli/segmentów, które pozwalają ogrodzić całą posesję.

Fot. W przypadku ogrodzenia Wiśniowski Modern, cennik jest uzależniony m.in. od rodzaju bramy czy typu wypełnienia segmentów ogrodzenia.

To, ile kosztuje ogrodzenie Wiśniowski zależy od wielu czynników. Koszt ustalany jest indywidualnie podczas tworzenia projektu ogrodzenia przez oficjalnego dystrybutora, po uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań klienta.

Trwałość i estetyka, czyli nowoczesne ogrodzenia panelowe

Wybierając projekt ogrodzenia z paneli, można zdecydować się m.in. na ogrodzenie panelowe pełne lub ogrodzenie panelowe 2D wykonane z paneli bez przetłoczeń, które znaleźć można wśród ogrodzeń panelowych Wiśniowski.

Dla nowoczesnych ogrodzeń panelowych ceny ustalane są indywidualnie, w zależności m.in. od wybranego rodzaju wypełnienia czy kolorystyki ogrodzenia.

Ogrodzenie palisadowe, czyli prostota i nowoczesność

Doskonałym rozwiązaniem do nowoczesnego domu są ogrodzenia palisadowe poziome. Występujące w nich proste, horyzontalnie ułożone linie świetnie wpisują się w stylistykę domów nowoczesnych i minimalistycznych.

Fot. Nowoczesne ogrodzenia palisadowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Warto pamiętać, że projekt ogrodzenia musi być dopasowany do stylu posesji. Jeśli ogrodzenie jest spójne z zabudowaniami, całość ma atrakcyjny i estetyczny wygląd, a nieruchomość zyskuje na wartości.

Similar Posts