Porady

Otwórz się, Sezamie – czyli bezpieczne, nowoczesne drzwi zewnętrzne

Otwórz się, Sezamie – czyli bezpieczne, nowoczesne drzwi zewnętrzne

Kiedy Ali Baba podsłuchał hasło otwierające jaskinię ze zbójeckimi łupami, nie spodziewał się zapewne, że fragment baśni o nim wiele lat później stanie się jednym z symboli sposobów ochrony rzeczy cennych. By jednak nasze domy i mieszkania były trudniejsze do spenetrowania niż ów baśniowy Sezam, potrzebne są zabezpieczenia na miarę XXI wieku, które sprawą, że drzwi zewnętrzne staną na straży naszego spokojnego snu oraz naszego dobytku.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne to wizytówka każdego domu

Powinny zatem być jedną z kluczowych części projektu, wpasowywać się nie tylko w fasadę budynku, ale i jego otoczenie. Oferowane obecnie drzwi zewnętrzne otwierają niemal nieograniczone możliwości wyboru dzięki szerokiej gamie materiałów, mnogości wzorów i różnorodności kolorów. A to jeszcze nie koniec, bowiem ogromny potencjał indywidualizacji leży w dodatkach – pochwytach, klamkach, zamkach czy samozamykaczach oraz niezwykle modnych przeszkleniach – tych większych lub niezwykle delikatnych. To wszystko sprawia, że nie tylko w domu, ale nawet w bloku czy kamienicy drzwi zewnętrzne pozwolą ich posiadaczowi odróżnić się od innych.

Drzwi zewnętrzne antracytowe

Drzwi zewnętrzne? Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Estetyka to jedno, ale równie ważna jest szeroko pojęta funkcjonalność, wszak nawet najpiękniejsze drzwi zewnętrzne nie spełnią swojej roli jeśli będą łatwe do sforsowania dla włamywaczy lub będą sprawiały kłopoty z otwarciem domownikom.

– Tu nie ma miejsca na kompromisy. Mówimy przecież o jednym z najważniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców – mówi Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus. – Zarówno drzwi zewnętrzne PCV, jak i aluminiowe OknoPlus zapewniają jedno i drugie, imponując przy tym wszystkimi swoimi parametrami – dodaje.

Jaki materiał na drzwi zewnętrzne? PCV sprawdzi się znakomicie!

Stereotypowo plastik nie kojarzy się z materiałem mocnym, a przez to bezpiecznym. To opinia tyleż niesłuszna, co w istocie krzywdząca. Wystarczy spojrzeć na nowoczesne drzwi zewnętrzne PCV, by przekonać się, jak doskonale mogą spełniać swoją rolę. Stalowe zbrojenie grube na niebagatelne 2 mm połączone jest w nich ze specjalnie zaprojektowanym ciężkim plastikowym profilem.

– Istnieje również opcja dodania półtoramilimetrowej blachy, która w połączeniu ze standardowymi panelami dekoracyjnymi o grubości od 24 do 44 milimetrów sprawi, że drzwi zewnętrzne PCV będą nie tylko efektowne wizualnie, lecz także całkowicie antywłamaniowe – podkreśla Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus.

Dodać należy, że nawet personalizacja designu drzwi przez wyposażenie ich w elementy szklane absolutnie nie obniża poziomu ich bezpieczeństwa.

Drzwi zewnętrzne PCV Classic

Jeśli nie PCV to co? Wielowymiarowa moc aluminium

Aluminiowe drzwi zewnętrzne mogą pochwalić się najwyższymi parametrami użytkowymi. Znakomite właściwości termoizolacyjne idą w ich przypadku w parze z siłą zabezpieczenia przed włamaniem – ale nie tylko.

– Perłą w naszej koronie są nowoczesne drzwi zewnętrzne Reveal, w których w standardzie zastosowana jest opatentowana technologia „antybimetal”, zmniejszająca prawdopodobieństwo odkształcenia przez różnicę temperatur w środku i na zewnątrz. Nie ma zatem ryzyka wypaczania, deformacji oraz trudności w otwieraniu i zamykaniu” – zapewnia Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus.

Drzwi Reveal zaopatrzone są w bolce antywyważeniowe, co podnosi poziom ich odporności na włamanie. Można je także wyposażyć w często zaskakujące innowacyjnością rozwiązania pomagające uchronić dom przed niepożądanymi gośćmi, jak elektrorygle, 3- lub 5-punktowe zasuwnice i samozamykacze.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne Reveal

To nie science fiction, lecz nowoczesne drzwi zewnętrzne

Do lamusa odeszły sztaby, klamry i łańcuchy. Dzisiejsze systemy zabezpieczeń oraz otwierania i zamykania drzwi są efektem błyskawicznego rozwoju technologii. Piloty, klawiatury numeryczne, czytniki linii papilarnych czy RFID do niedawna były spotykane właściwie tylko w budynkach użyteczności publicznej, lecz coraz częściej montuje się je także w domach. Drzwi zewnętrzne możemy już otwierać używając połączenia ze smartfonem przez Bluetooth. Zamykając zaś nie musimy się później martwić, czy przekręciliśmy klucz w zamku – dzięki wielopunktowym, automatycznie ryglującym się zamkom. Klucz będzie wtedy potrzebny tylko do otwarcia drzwi po powrocie.

***

„Nie domykajmy drzwi” – śpiewali Skaldowie. Już nie musimy, nowoczesne drzwi zewnętrzne PCV i ALU domkną się same. Otworzą zaś w wybrany przez nas, wygodny sposób.

Similar Posts