Porady

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

Nie ma najmniejszej możliwości, że najważniejszym elementem w domu jest łóżko. To w końcu w nim człowiek spędza aż 1/3 swojego życia, odpoczywa po dniu pełnym obowiązków, a także ładuje baterię na kolejny dzień. To wszystko sprawia, że jego zakup powinien być dokładnie przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

5 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie łóżka

Planując zakup łóżka, koniecznie zwróć uwagę na 5 aspektów, które pomogą Ci dokonać satysfakcjonującego wyboru.

Rodzaj łóżka sypialnianego

Podstawowe kryterium wyboru stanowi rodzaj łózka do sypialni. Jest ich kilka, a wśród najpopularniejszych wyróżnia się łóżka:

Tapicerowane

Łóżka tapicerowane są najchętniej wybieranymi. A to wszystko za sprawą tego, że są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, co daje ogromne możliwości aranżacyjne.

Drewniane

Łóżka drewniane są antyalergiczne i uniwersalne. Odnajdą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Do tego są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ wystarczy do tego wilgotna ściereczka.

Kontynentalne

To innowacyjne rozwiązanie sprawdzi się u osób, które poszukują mebla, gwarantującego maksymalny komfort.

Wymiary

Jednym z najważniejszych parametrów są wymiary łóżka. Optymalna długość wynosi 200 cm i będzie odpowiednia dla większości osób. Jedynie wyższe osoby powinny rozważyć łózko o długości 220 cm. Z kolei w kwestii szerokości wybór jest większy. Zaleca się, aby jednoosobowe łóżko liczyło około 90 cm, a dla dwóch osób 140 cm. Dostępne są także szersze modele w wersji 160, 180, a nawet i 200 cm.

Nie bez znaczenia jest również wysokość, która dobierana jest już indywidualnie. Dla niższych osób bardziej komfortowe będą niskie meble, ponieważ zbyt wysokie mogą powodować trudność we wstawaniu czy wchodzeniu na łóżko.

Nie zapomnij również o tym, aby wokół łózka było dość sporo miejsca, aby wygodnie móc np. pościeli łoże.

Materiał

Łóżka tapicerowane wykonane są z wielu różnorodnych tkanin obiciowych, które różnią się między sobą właściwościami. Materiał należy dobrać indywidualnie do swoich upodobań, mając na uwadze również to, czy np. w domu są dzieci lub zwierzęta.

Łóżka tapicerowane z weluru będą idealne dla osób, którym zależy na estetyce. Z kolei plamoodporna tkanina obiciowa to dobry wybór, gdy masz w domu dzieci lub zwierzęta

Wystrój sypialni

Nie ulega wątpliwości, że model łóżka [powinien współgrać z pozostałymi elementami wystroju. Dlatego warto mieć na uwadze styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie i dobrać odpowiednią kolorystykę. Najłatwiej będzie, jeżeli zobaczysz łóżka tapicerowane, ponieważ dostępne są niemal w całej palecie barw. Dzięki temu nie będzie problemu, aby znaleźć model, który idealnie wkomponuje się w aranżację.

Dodatkowe funkcje

Ostatnim parametrem, który warto wziąć pod uwagę, są dodatkowe funkcje. Najpopularniejsze są łóżka z szufladami lub pojemnikiem na pościel. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca na to, aby pomieścić tekstylia.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są modele z oświetleniem LED, dodatkową pufą, a nawet i mini barkiem!

Similar Posts