Porady

Oryginalne pomysły na zagłówek łóżka

Oryginalne pomysły na zagłówek łóżka

Sypialnia to miejsce, w którym głównie odpoczywamy, dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiedniego komfortu dla pełnego relaksu i regeneracji sił. Tak jak pozostałe pomieszczenia, również sypialnia odzwierciedla nasz tryb życia, nasze usposobienie i charakter. W jej urządzaniu należy wziąć pod uwagę fakt, jak często tu przebywamy i jak bardzo funkcjonalnie ma być. To nie bez znaczenia jaki efekt ostatecznie osiągniemy, ponieważ będzie on bezpośrednio wpływał na nasz sen i samopoczucie. Sercem każdej sypialni jest łóżko, a jego wygoda użytkowania jest fundamentalną zasadą urządzania tego wnętrza. Przedstawiamy oryginalne pomysły na samodzielne wykonanie zagłówka łóżka.

Funkcjonalność sypialni

Najprzyjemniejszą rzeczą na koniec dnia jest wypoczynek we własnym łóżku. Nic tak nie regeneruje sił, jak zdrowy sen w wygodnym łóżku, dlatego tak ważną kwestią jest dobór właściwej ramy łóżka i materacu. Łóżko powinno mieć odpowiednie wymiary, dostosowane do naszych potrzeb i do przestrzeni którą aranżujemy. Z tego względu, na samym początku powinniśmy przygotować projekt sypialni – samodzielnie w darmowym programie graficznym lub zlecić to zadanie specjaliście w urządzaniu wnętrz. Równie ważny jest aspekt stylu łóżka, a jego wygląd musi zgrać się z całym wnętrzem, aby całość była spójna i logiczna. Najlepiej, jeśli wszystkie meble będą w tym samym kolorze jako zestaw lub w podobnych odcieniach. Nie zaleca się ustawiania mebli w jaskrawych kolorach, ponieważ zamiast wyciszać mogą rozdrażniać, więc o relaksie możemy wówczas zapomnieć. Wszelkie kolory, tym bardziej jaskrawe, można za to wprowadzać w dodatkach i dekoracjach – ciekawym pomysłem będzie zamontowanie nad łóżkiem zagłówka, wyróżniającego się kolorem lub wzorem. W sypialni nie powinno oczywiście zabraknąć szafek nocnych i toaletki, a jeśli nie mamy oddzielnej garderoby – również szafy, najlepiej w zabudowie.

 Panele tapicerowane

Ciekawym i z pewnością oryginalnym pomysłem na zagłówek łóżka są panele tapicerowane. Można je układać na ścianie według własnego uznania, tworząc ciekawe kompozycje kolorystyczne. Jeśli zależy nam na stonowanym pomieszczeniu, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór paneli w jednolitym kolorze. Możemy je zamontować dosłownie wszędzie, niezależnie od rodzaju ściany czy wnętrza. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również są bardzo praktycznym elementem – pozwalają oprzeć się o ścianę w pozycji półleżącej i zabezpieczają ją przed zabrudzeniami. Producenci oferują różne rodzaje paneli tapicerowanych, w zależności od materiału z którego są wykonane czy od ich kształtu. Bardzo oryginalnym pomysłem są panele w geometrycznych kształtach, układane na przemian z lustrami, które wzbogacają efekt i stają się główną dekoracją sypialni.

Zagłówek z palet drewnianych

Palety drewniane szturmują rynek meblarski już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się odwrócić. To bardzo stylowe i ekologiczne rozwiązanie sprawdzi się w każdym wnętrzu, dzięki uniwersalnemu zastosowaniu i wielu możliwościom konfiguracji. Aby zapewnić długie użytkowanie wyrobom z palet, należy wybierać te palety, które mają oznaczenie EPAL, tak zwane europalety. Są one produkowane zgodnie z prawnie uregulowanymi normami, dzięki czemu możemy być pewni ich trwałości i stabilności, a także bezpieczeństwa użytkowania. Znakomicie nadają się do funkcji zagłówka łóżka, a możliwość samodzielnego przygotowania i skomponowania palet daje ogromną satysfakcję i duże pole do popisu kreatywności. 

Similar Posts