Finanse

Kredyt na własny dom – dobry pomysł

Kredyt na własny dom - dobry pomysł

Każdy z nas marzy o własnym miejscu na Ziemi. Jednym wystarczy przestronne mieszkanie, marzenia innych sięgają własnego domu. Nie zawsze udaje się je zrealizować od ręki. Często takie posunięcia wymagają sporo czasu, nie mówiąc już o oszczędnościach, które trzeba na ich realizację przeznaczyć. Zdecydowana większość z nas nie dysponuje takimi środkami na koncie. Wówczas trzeba sięgnąć po pożyczkę od rodziny, przyjaciół albo rozejrzeć się za kredytami, które mają do zaoferowania banki. Dzięki takim rozwiązaniom realizacja naszego największego marzenia, jakim jest własny dom, może stać się realną. Warto przyjrzeć się różnym opcjom kredytowym, które mamy w zasięgu ręki.

1. Kredyt hipoteczny – własny dom w zasięgu ręki

2. Szczegóły mają istotne znaczenie

Kredyt hipoteczny – własny dom w zasięgu ręki

W Internecie bez trudu można znaleźć dobry kredyt hipoteczny na budowę domu. Wystarczy wejść na specjalistyczną stronę, taką jak: www.totalmoney.pl, by zapoznać się z różnymi ofertami, dzięki którym, np. budowa domu stanie się wyzwaniem w naszym zasięgu. Strony tego typu dysponują porównywarkami kredytów, pokazującymi która pożyczka będzie tańsza, a która jest droższa. W wyszukiwarce dostępnej online wpisujemy kwotę pożyczki, jaka nas interesuje oraz liczbę lat przez którą chcemy ów kredyt spłacać i od razu wiemy, na co możemy liczyć. Na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne, znajdziemy oferty, umożliwiające nam wejście w posiadanie własnego domu. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że jego zabezpieczeniem jest nieruchomość, na którą go zaciągamy. Możemy dzięki niemu nabyć mieszkanie, zbudować dom, wykupić mieszkanie komunalne albo spółdzielcze, itp. Przed przystąpieniem do starania się o taką pożyczkę, warto zapoznać się z tym, jak taki kredyt można pozyskać. To nam zdecydowanie ułatwi starania o taki kredyt.

Szczegóły mają istotne znaczenie

Należy pamiętać o tym, że w przypadku kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny. Kiedyś wystarczającą kwotą było dziesięć procent wartości kredytu. Obecnie kwota ta wynosi dwadzieścia procent, ale są banki które żądają obecnie wpłaty własnej na poziomie trzydziestu procent. Aby uzyskać taki kredyt należy przygotować komplet wymaganych dokumentów, łącznie z umowami o pracę, zaświadczeniami o wysokości dochodów, itp. Trzeba być także obywatelem polskim, a także posiadać krajowy numer telefonu oraz konto w rodzimym banku. Pamiętajmy także o tym, że banki dokładnie sprawdzą nasze wszelkie zobowiązania, np. w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej, czy też w innych tego typu instytucjach. Ma to na celu wyeliminowanie udzielenia kredytu, który mógłby być w przyszłości nieściągalny. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby nasza potencjalna historia kredytowa wyglądała przejrzyście. Im lepiej będziemy przygotowani do rozmowy z potencjalnym kredytodawcą, tym większa szansa na to, że nasze starania zostaną uwieńczone sukcesem. Zawsze szukajmy kredytu z najniższą Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania (RRSO), bo to ona gwarantuje niską cenę kredytu. Zwracajmy także uwagę na różnego rodzaju prowizje oraz inne opłaty, gdyż mogą one podnieść kwotę naszego zobowiązania wobec banku. Dobrze przemyślany kredyt pozwoli nam na zrealizowanie naszych planów w najbliższej przyszłości. Jeśli tylko będziemy się trzymać naszego planu, spłacać raty zgodnie z harmonogramem, to powinniśmy docelowo stać się właścicielami lub właścicielkami wymarzonego domu, np. nad brzegiem jeziora, czy też w wielkim mieście.

Similar Posts