Porady

Jak wybrać zestaw hydroforowy?

Jak wybrać zestaw hydroforowy?

Posiadanie dopasowanego i wydajnego zestawu hydroforowego jest kluczowe dla prawidłowej dystrybucji wody. Jeśli zależy Ci na komforcie i bezawaryjnym systemie zaopatrzenia gospodarstwa domowego w wodę, poświęć chwilę na wybranie odpowiedniego systemu hydroforowego.

Co to jest zestaw hydroforowy?

Zestaw hydroforowy to niezbędnik w każdym niezależnym gospodarstwie domowym, w którym wodę czerpie się ze studni głębinowej lub kopanej. Hydrofor do domu musi mieć określoną wielkość i wydajność, by odpowiadać na potrzeby domowników. Zestaw hydroforowy nie powinien być ani za słaby, ani zbyt mocny w stosunku do zapotrzebowania gospodarstwa.

Mówiąc najogólniej, zestaw hydroforowy składa się z 3 komponentów. Co składa się na zestaw hydroforowy? Każdy zestaw musi mieć pompę, zbiornik i wyłącznik ciśnieniowy. Pod uwagę należy również wziąć osprzęt, który obejmuje między innymi manometr, wąż antywibracyjny i zawór zwrotny. Wszystkie elementy muszą do siebie pasować pod względem parametrów i wydajności. Z kolei cały zestaw hydroforowy powinien być także idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań Twojego gospodarstwa domowego.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zestawu hydroforowego?

Najczęściej poszukiwany zestaw hydroforowy to hydrofor do domu. W tym wypadku zalecana jest określona wydajność pompy, od 70 do 100 litrów na minutę. Na jakie jeszcze parametry należy zwracać uwagę?

  • Źródło, z jakiego będziemy czerpać wodę. Czy jest to studnia głębinowa z czystą wodą, czy może powierzchniowy zbiornik?

  • Należy określić, jak wysokie jest zapotrzebowanie domowników na wodę.

  • Kolejnym istotnym elementem jest odległość zbiornika wodnego od pompy.

  • Istotna jest także wysokość podnoszenia cieczy.

Znając powyższe wymagania działki i domowników, możliwe jest dopasowanie idealnego zestawu hydroforowego. Jeśli nie wiesz, jaki hydrofor do domu będzie dla Ciebie najlepszy, nie wahaj się konsultować ze znawcami. Przydatne informacje znajdziesz na stronie https://www.dostudni.pl.

Dlaczego wybór odpowiedniego zestawu hydroforowego jest ważny?

Zestaw hydroforowy do domu musi być dopasowany do wymagań działki i mieszkańców z kilku prostych względów. Po pierwsze pompa. Jeśli wybierzemy pompę o zbyt dużej wydajności, może ona w szybkim tempie osuszyć zbiornik. A pompy zanurzeniowe nie powinny pracować na sucho, może wtedy dojść do awarii.

Kolejną istotną kwestią jest zbiornik. Jego rozmiar musi w pełni odpowiadać potrzebom mieszkańców. Wielkość zbiornika zależy od rodzaju, na jaki się zdecydujemy. Ocynkowane zbiorniki na wodę w przypadku domu jednorodzinnego powinny mieć pojemność około 200-300 l. Z kolei zbiornik przeponowy może mieć maksymalną pojemność 150 l. Skąd ta różnica? O koniecznej pojemności zbiornika decyduje jego wydajność.

Istotna jest również odległość systemu hydroforowego od źródła wody. Zbyt duża odległość negatywnie wpływa na wydajność całego systemu. Zaleca się, by maksymalna odległość nie przekraczała 20 metrów.

Najwygodniejszą drogą do skomponowania idealnego zestawu hydroforowego dla domu jest współpraca z fachowcami. W ten sposób mamy dużą szansę na uniknięcie błędów i szybszy montaż całego zestawu, który będzie bezawaryjnie działał przez lata.

Similar Posts