Finanse

Inwestycja w nieruchomość, czy to się opłaca?

Inwestycja w nieruchomość, czy to się opłaca?

Jeśli jesteśmy w posiadaniu dużego kapitału pieniężnego warto zastanowić się w jaki sposób bezpiecznie go ulokować tak, by przynosił nam również zyski.

Wśród możliwości, które mamy jedną z tych, które warto rozważyć jest inwestowanie w nieruchomości. Czy jednak warto? Ile możemy zyskać? Czy warto rozważyć inne sposoby inwestowania? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Nieruchomość czy ziemia?

Poszukując ciekawych inwestycji często zastanawiamy się nad tym czy lepiej postawić na nieruchomości, czy też bardziej na grunty. Specjaliści zgodnie twierdzą – jeśli nie mamy doświadczenia w inwestowaniu nieruchomość jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że w przypadku mieszkania czy powierzchni biurowych od razu zaczniemy odnosić zyski. W przypadku ziemi jest inaczej – musimy przygotować się na to, że grunty mogą je generować. Jeśli jednak zależy nam na zakupie ziemi wybierajmy wyłącznie działki rolne, które mogą zostać przekształcone w budowlane.

Ile można zarobić?

Wiemy już, że inwestowanie w nieruchomości się opłaca. Ile jednak tak naprawdę możemy zarobić? Wiele zależy oczywiście od rodzaju nieruchomości, jej wielkości oraz lokalizacji i udogodnień, które mają obecnie dla wynajmujących ogromne znaczenie. Niemniej jednak, wynajmując mieszkania możemy liczyć na od 5 do 6% zwrotu w inwestycję. Co równie ważne, ceny mieszkań wciąż sukcesywnie rosną. Jeśli więc po latach sprzedamy mieszkanie również zyskamy.

Współpraca z doświadczonym deweloperem

Decydując się na inwestycję w nieruchomość pamiętajmy też o tym, że musi być to budynek atrakcyjny wizualnie i fachowo wykończony. Potencjalni najemcy, dzięki którym będziesz zarabiać zwrócą bowiem uwagę na każdy, najmniejszy nawet szczegół. Dlatego warto wybierać realizacje doświadczonych deweloperów, którzy współpracują ze sprawdzonymi ekipami budowlano-remontowymi. Jedną z firm, którą warto polecić jest Duda Development.

Podsumowując, inwestycja w nieruchomość to bezpieczny krok, który może przynieść nam zyski i nie powinna narazić nas na straty. Warto więc zastanowić się nad taką metodą pomnażania swojego kapitału.

Similar Posts