Porady

Jak skutecznie zaizolować fundamenty budynku?

Jak skutecznie zaizolować fundamenty budynku?

Budujesz dom? Pamiętaj o tym, by zadbać o jego fundamenty. O tym na co zwrócić uwagę i jak zrobić to skutecznie i na lata dowiesz się z tego artykułu!

Fundament to kluczowy element każdego budynku. Jest to również element budynku, który jest bardzo mocno narażony na straty ciepła, które mogą wygenerować dodatkowe koszty związane z ogrzewaniem. Jak wobec tego skutecznie zaizolować fundamenty budynku?

Z pomocą przychodzi technologia izolacji pianą poliuretanową (PUR).

Izolacja fundamentów pianą poliuretanową


źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-fundamentow.html

Jedną z coraz bardziej popularnych w Polsce technologii izolacyjnych jest piana poliuretanowa. Skąd tak szybko rosnące zainteresowanie tą technologią?

Powodów jest wiele, jednak najważniejsze to m.in.:

  • wysoka odporność mechaniczna – nawet po kilkunastu latach pianka nie zmienia swoich właściwości mechanicznych oraz izolacyjnych
  • skuteczna bariera dla wody – piana PUR zapewnia hydro i termo izolacyjność o ekstremalnie niskim współczynniku przewodzenia ciepła (0,022W/m2K) – bez konieczności zastosowania dodatkowej izolacji
  • szybkość wykonania – izolacja fundamentów średniej wielkości domu jednorodzinnego trwa najczęściej 1 dzień, co potwierdza nieporównywalną z innymi technologiami szybkość realizacji.

Jak wygląda proces izolacji fundamentów pianą poliuretanową?

Izolacja fundamentów – najważniejsze aspekty

Co stanowi o największej “sile” technologii natryskowej izolacji fundamentów pianą poliuretanową? Zapytaliśmy o to ekspertów z firmy “Matuszyk & Radajak”:

„Nagminnie spotykamy się z propozycjami poprawienia izolacji fundamentów oraz posadzek w miejscach newralgicznych, gdzie tradycyjne technologie się nie sprawdzają. Z pewnością kluczowe jest zagwarantowanie, że fundament po izolacji zawsze będzie suchy. Pianka poliuretanowa jest nanoszona bezpośrednio na miejscu budowy. Dzięki technologii natryskowej zapewniona jest doskonała szczelność oraz przyczepność do podłoża. Struktura pianki zapewnia nienasiąkliwość oraz hydrobarierę dla wody.”

Podsumowanie

Budując dom pamiętaj o zapewnieniu optymalnej izolacji kluczowego elementu budynku, czyli fundamentów. Jedną z coraz bardziej popularnych technologii jest izolacja pianą poliuretanową, która zapewni Ci szybkie i trwałe zabezpieczenie fundamentów na wiele dekad.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej o izolacji fundamentów z wykorzystaniem technologii izolacji pianą poliuretanową? Skontaktuj się z ekspertami firmy Matuszyk & Radajak: Telefon: +48 505 012 600, WWW: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-fundamentow.html

Similar Posts