Porady

Lublinianie kupują mieszkania deweloperskie.

Lublinianie kupują mieszkania deweloperskie.

Mieszkania deweloperskie to mieszkania kupione bezpośrednio od dewelopera, lub też od pośrednika, w każdym razie chodzi o mieszkania nowe. To znaczy, że kupując deweloperskie mieszkania jesteś jego pierwszym właścicielem.

Z licznych badań rynku nieruchomości wynika, że to właśnie mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się największym zainteresowaniem Polaków. Nie inaczej jest w Lublinie. Deweloperskie mieszkania stanowią znaczący odsetek wszystkich transakcji dokonywanych na rynku nieruchomości.

Dlaczego mieszkania deweloperskie są lepszym rozwiązaniem? Z kilku powodów.

Po pierwsze – lubimy to co nowe. Kupując mieszkanie od dewelopera wchodzisz do nowego, czystego mieszkania, którego jesteś pierwszym właścicielem i możesz od początku do końca urządzić je po swojemu. Nie musisz zrywać tapet czy skuwać płytek po poprzednim właścicielu. Twoje mieszkanie to czysta karta, którą zapisujesz tak jak chcesz.

Po drugie – deweloperskie mieszkania nie wymagają opłacenia podatku od czynności cywilno-prawnych co funkcjonuje przy mieszkaniach z rynku wtórnego. Taki podatek to kilka procent wartości transakcji kupna – zatem wcale niemała kwota. Lepiej wykorzystać ją na urządzanie swojego nowego mieszkania.

Po trzecie – mieszkania deweloperskie Lublin to nowoczesność w najlepszym wydaniu. Nowoczesne technologie i materiały budowlane to nie tyko większy komfort dla mieszkańców ale przede wszystkim niższe koszty eksploatacyjne. Nowe mieszkania to również nowoczesne, bezpieczniejsze osiedla – monitoring, ochrona, bezpieczne place zabaw to kwestie bardzo ważne z punktu widzenia rodzin z dziećmi.

To nieprawda, że nowe osiedla to mniej zieleni, a więcej betonu. Deweloperzy dbają o to, aby nie zabrakło zielonych skwerów, uliczek, ławeczek, żeby było miejsce na spacer z psami czy na zabawę z dziećmi. Coraz częściej w mieszkaniach na parterze są też niewielkie ogródeczki, a do mieszkań przynależą przestronne tarasy, dające możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dla osób ceniących spokój a jednocześnie lubiących aktywny wypoczynek w bliskim sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego , a tym samym ścieżek rowerowych deweloper przygotował wyjątkowe mieszkania Lublin Zemborzyce. Tutaj naprawdę można wypocząć!

Mieszkania deweloperskie mają jeszcze jedną przewagę nad mieszkaniami z rynku wtórnego. Ich wartość z czasem rośnie. To znaczy, że jeśli za lat kilka czy kilkanaście będziesz chciał je sprzedać możesz zrobić to z zyskiem. Jeśli chcesz kupić mieszkanie – obojętne czy pod wynajem czy do zamieszkanie wybierz mieszkanie z rynku pierwotnego. To najlepsza, perspektywiczna inwestycja, która będzie cię cieszyć przez wiele lat.

Jeśli ten artykuł zainspirował Cię by poszukać na ten temat więcej informacji koniecznie sprawdź strony lubelskich deweloperów m.in. deweloper Wikana.

Similar Posts